Policejní majáčky. Světla záchranek. To se dalo spatřit mezi Jestřabí Lhotou a Volárnou. Stala se tam tragédie. V sobotu v podvečer po půl šesté se tam srazila dvě osobní auta. Obyvatelé Jestřabí Lhoty, kteří se na místo nehody přišli podívat, měli na tvářích ustarané výrazy. „Kdo v tom autě byl? Vidíte někdo espézetku?“ padaly otázky doslova jako kulometné salvy.

Možnou identitu řidičů se ale místním nedařilo zjistit. Nikdo se totiž nemohl k místu nehody přiblížit. „Tohle je místo nehody, zůstaňte vzadu,“ řekli přivolaní policisté přihlížejícím . Ti však na místě zůstali i přes to, že mnohým byla viditelně zima.

Příčinu nehody by odhalilo i nezkušené oko. „Vypadá to, že si nedali přednost,“ usoudil jeden z přihlížejících. Petra Čimová, mluvčí kolínské policie, tuto teorii potvrdila. „S největší pravděpodobností k nehodě došlo kvůli nedání přednosti v jízdě,“ uvedla s tím, že příčiny se budou teprve šetřit.

A jaká je bilance karambolu? Nehoda si vyžádala život devětašedesátiletého řidiče. Ve Fordu Fiesta jel od Kolína na dálnici D11. „Opel Zafira jel směrem na Jestřabí Lhoty z vedlejší silnice. Právě tam došlo ke střetu obou vozidel,“ popsala Petra Čimová. O tom svědčily i sprejem naznačené trajektorie vozů.

Řidiče Fordu Fiesty se nepodařilo ani přes všechny pokusy oživit. Jeho šestašedesátiletou spolujezdkyni museli záchranáři letecky transportovat do vinohradské nemocnice.

Posádka druhého vozidla, kterou tvořil řidič a dva mladíci, neutrpěla podle slov Petry Čimové žádná zranění. Zároveň vyloučila, že by řidič byl pod vlivem omamných látek. „Na vině nebyl alkohol,“ zdůraznila.

Místní obyvatelé tvrdili, že na tomto místě měl být postavený kruhový objezd už dávno. Jeden z nich celou věc vysvětlil. „Tady je bouračka každou chvilku,“ řekl Petr Kureš, obyvatel Jestřabí Lhoty. „Tady vzniká tolik nebezpečných situací a nikdo to neřeší. Nějaký kruhák tu měl být od začátku. Někde jsou úplně zbytečně a tady není,“ zlobil se na místě nehody.

Podle jeho slov se veřejnými financemi všude plýtvá, ale na důležitý kruhový objezd se peníze nenajdou. „Tady to všechny láká, aby to rozjeli,“ tvrdil rozzlobený obyvatel. „Prostě to k tomu svádí. Zdá se jim, že to další auto je od nich hodně daleko. A najednou je tady,“ popsal. „Když má navíc zhasnutá světla, tak to auto ani nemáte šanci vidět,“ dodal k možným příčinám.

Krátce potom zvedl tým záchranářů ženu na nosítkách a zamířil s ní k vrtulníku. Její spolujezdec byl v té době už po smrti.

Bohužel o několik hodin později zemřela v nemocnici i spolujezdkyně.