V Budějovické ulici, která které je součástí „staré benešovské“ silnice II/603, se deset minut před šestou hodinou srazila dvě osobní auta. Po nehodě, k níž došlo téměř před okny služebny městské policie, zůstala frekventovaná silnice dočasně neprůjezdná. O závažnosti nehody svědčí fakt, že, že policie původně počítala s dopravními komplikacemi až do desáté dopolední. Obnovit průjezd se naštěstí podařilo podstatně dřív.

Z pohledu středočeských hasičů nebyl zásah u tohoto střetu osamocený. V ranních hodinách zasahovali ještě na místě nehody u Neveklova na Benešovsku, rovněž se zraněním, a dále je zaměstnal úklid vozovky po nehodách v Českém Brodě na Kolínsku, v Příbrami a u obce Kosořice na Mladoboleslavsku.

Tam to na pohled vypadalo ošklivě, po půl šesté se převrátila dvě osobní auta, avšak událost se obešla bez vážnějšího úrazu. Jako nehodu bez zranění policie zaevidovala také havárii motorkáře, bourajícího čtvrt hodiny po šesté ranní na hlavním tahu I/38 v Kovanické ulici v Poděbradech-Přední Lhotě.

Vyšší počet ranních bouraček pak doplnila další nehoda se zraněním: rovněž na hlavním tahu, tentokrát na Kolínsku, havarovalo čtvrt hodiny před sedmou hodinou osobní auto na silnici I/12 u obce Břežany I.

Dvacet minut po sedmé pak byly složky integrovaného záchranného systému včetně zdravotnických záchranářů volány na Berounsko. Konkrétně na silnici II/114 k Malému Chlumci, kde bourala dvě osobní auta; jedno z nich skončilo na střeše. Hasiči se museli postarat i o vyprošťování. Hlášen byl také výraznější únik paliva.