Vše odstartovalo ještě za tmy na Příbramsku, kde se před šestou hodinou srazilo auto se srnou v Bezděkově pod Třemšínem. O hodinu později, již za úsvitu, byli policisté voláni k obdobné nehodě rovněž na Příbramsku, avšak na hlavním tahu: na silnici II/118 se u obce Hluboš připletl autu do cesty kanec.

Zhruba ve stejném čase se do nerovného souboje s projíždějícím vozidlem dostal srnec na Kutnohorsku. Bylo to rovněž na silnici druhé třídy, konkrétně II/337 u Čáslavi.

I poté, co se rozednilo naplno, však maléry tohoto druhu neustaly. Čtvrt hodiny před devátou dopolední byl hlášen další náraz z Příbramska, a to opět ze silnice II/118 u Hluboše.

Ještě vážnější problémy postihly hlavní dopravní tahy v souvislosti se zvěří během noci. V pondělí večer se auta srazila s divokými prasaty dokonce na dálnicích. Vážná situace byla především na D10 kousek od Mladé Boleslavi.

| Video: Youtube

U Pískové Lhoty zasáhly nehody do obou jízdních směrů – a neobešly se ani bez zásahu zdravotnických záchranářů; ve směru jízdy od Mladé Boleslavi na Prahu náraz do prasete odstartoval řetězovou reakci v podobě hromadné nehody.

Větší počet divokých vepřů na vozovce zapříčinil večer také sérii nehod na D11: u Poříčan na Kolínsku.