Zahájili trestní řízení pro přečin usmrcení z nedbalosti – a předpokládají, že na řadu otázek, které zatím zůstávají otevřené, poskytnou odpovědi výsledky nařízené pitvy. Nebo alespoň nápovědu.

„Ve večerních hodinách došlo k dopravní nehodě osobního auta a osoby s tragickým následkem, při níž zemřel 37letý muž,“ shrnula známé souvislosti tragédie ve Farské ulici policejní mluvčí Markéta Johnová. K tomu, zda se obětí nehody stal místní občan, se Johnová nechtěla vyjadřovat. „Totožnost známe – ale k tomu, zda byl z obce, se nebudeme vyjadřovat,“ konstatovala.

Z bližších podrobností uvedla pouze to, že u 49letého řidiče byl negativním výsledkem dechové zkoušky vyloučen vliv alkoholu. U zesnulého budou testy na alkohol i případný výskyt omamných látek provedeny v rámci pitvy. Ta také má mimo jiné odhalit, co bylo přesnou příčinou úmrtí a v jaké poloze došlo ke střetu s autem.

K dohadům, že vůz nesrazil kráčejícího chodce, ale spíš mohl najet na tělo ležící na vozovce, se Johnová nechtěla vyjadřovat. „Jaký byl nehodový děj i všechny příčiny a okolnosti zůstávají předmětem šetření,“ řekla Deníku.