Zřejmě nejtíživěji ve směrech od Benešova (kde řidiči postáli už na příjezdu k dálnici D1), od Berouna po D5 i od Kralup nad Vltavou na D8. V okolí dálnic se navíc rychle zaplnily a ucpávaly souběžné silnice nabízející alternativu v podobě objízdné trasy.

Policisté také zaznamenali výrazně vyšší počet nehod než obvykle. Mnohé souvisely právě s kluzkým povrchem vozovek. Naštěstí ve většině případů bez vážnější újmy na zdraví, byť záchranáři v souvislosti s ranními bouračkami bez práce nezůstali.

Hned v šest hodin se stala hromadná nehoda s omezením průjezdu v Hořovicích, kde na Palackého náměstí bouralo šest osobních aut. Téměř vzápětí se rovněž na Berounsku stala nehoda, jež si vyžádala lehké zranění: osobní auto bouralo v Zaječově. Opět na Berounsku pak havarovala dvě osobní auta na hlavním tahu v obci Lochovice; v Březové-Olešku na Praze-západ se zase opřel o zábradlí autobus. Při těchto nehodách se nikomu nic nestalo.

Na ledovce sjelo do příkopu nákladní auto u Občova na Příbramsku, před ledovkou také policie varovala v Letech na Praze-západ: na silnici II. třídy na Hlásnou Třebaň. Ledovku, na níž uvízl autobus, zaznamenali policisté ještě u Libochoviček na Kladensku.

Zranění bohužel přinesla havárie osobního auta, které před sedmou hodinou skončilo mimo vozovku u Knovíze na Kladensku. Naopak bez zranění se obešly jak nehoda v Králově Dvoře na Berounsku, kde v sedm hodin bourala tři osobní auta v ulici Pod Hájem, tak havárie osobního auta do příkopu u obce Číčovice na Praze-západ.

Policisté stále zaznamenali nehodu dvou aut v Hrubém Jeseníku na Nymbursku, náraz osobního auta do domu v Jílovém u Prahy na Praze-západ, střet dvou aut v Buštěhradu na Kladensku, náraz osobního auta do svodidel u Všenor na Praze-západ, srážku osobního auta s nákladním u Ovčár na Mělnicku. V příkopu skončilo auto ve Slaném v kladenském okrese a přímo v Kladně zůstala neprůjezdná Vrapická ulice kvůli vyšetřování střetu dvou osobních aut.

Dvě auta – v tomto případě se zraněním – bourala také u Kostelce nad Černými lesy na Praze-východ. Naopak bez úrazu se srážka dvou aut obešla v berounské ulici Pod Homolkou. Stejné to bylo i v případě střetu dvou osobních aut v Otvovicích na Kladensku i v Brandýsku rovněž v kladenském okrese.

Nehody, jejichž místa však zprvu zůstala průjezdná, se nevyhnuly ani dálnicím. Dvě auta bourala po osmé hodině na D1 u Modletic, o čtvrt hodiny vyjelo mimo vozovku osobní auto na D11; na dálničním kilometru 54,5 ve směru jízdy na Hradec Králové. Uzavřena však byla od půl deváté dálnice D7 opět na úrovni Brandýsku na Kladensku: na kilometru 12,6 ve směru od Prahy na Slaný boural kamion vozidlo a dálnici vzpříčená souprava zablokovala. Nehodu mělo nákladní auto také na D10, když na nájezdu u Mnichova Hradiště narazilo do dopravního značení.

Ani po půl deváté série nehod neustala. A bohužel došlo i na zranění: při srážce dvou aut u obce Dolany na Kladensku. Středočeská policie dále zaznamenala střet dvou aut v Hýskově na Berounsku či náraz dodávky do mostku u obce Vidice na Kutnohorsku. A nehoda se nevyhnula ani další dálnici, když se dvě auta střetla v koloně na příjezdu do Prahy na kilometru 3,7 dálnice D5.

Špatná sjízdnost poznamenala i autobusovou dopravu, když se v řadě míst cestující dostali do cíle se zpožděním. I citelným: v řádu desítek minut. Někde se pro nesjízdnost dokonce dočasně nejezdilo. To ráno poznali třeba cestující v Úněticích a Roztokách či v okolí Štěchovic nebo Velkých Popovic; stejně jako v oblasti dolních Břežan, Březové-Oleška a Jílového u Prahy.

Nešlo ale jen o nejbližší okolí Prahy. Na Kolínsku, v trase Kouřím – Plaňany, dokonce nesjízdnost silnice poznamenala i provoz na železnici: neprojela totiž náhradní autobusová doprava. Sněžení se ráno podepsalo také na samotné železniční dopravě, a to i přímo v Praze. Průjezd vlaků mezi hlavním nádražím a stanicí na Smíchově komplikovaly zaváté výhybky, které bylo nutno vymetat. Problémy zaznamenali železničáři také na nádraží v Kolíně. V obou případech s tím byla spojena i ne zrovna zanedbatelná zpoždění.