Celá tragédie se však podle jeho kamarádky vůbec stát nemusela. Deníku se podařilo získat svědectví ženy, která osudový večer trávila právě s šedesátiletým mužem.

A co se před několika dny stalo? Vedoucí jednoho z nymburských kadeřnictví zamířila do irského pubu spolu s kamarádem ze školy z restaurace U Starého Nymburka, kde se konalo setkání maturantů po letech. Mezi nimi byl i dva zmínění aktéři celého případu. „Když jsme přišli do irské, dávali jsme si u baru panáku. Pak se objevil syn mé kolegyně, který se mě jen tak z hecu ptal, jestli mi může říkat mámo. Řekla jsem mu, že beze všeho,“ popisuje okamžiky v irské restauraci Jitka B.

Když se dvojice bývalých spolužáků rozhodla, že půjdou domů, žena vyrazila na schodiště jako první, za ní šel její bývalý spolužák, jinak velice dobrý přítel. „Před dvěma lety mi umřel manžel a on mi v těžkých chvílích hodně pomohl,“ líčí přátelství s mužem kadeřnice.

Muž jí prý na schodech jen z legrace plácl po zadku, což však zřejmě neušlo pozornosti synovi její kolegyně, který šel údajně po schodech za ním.
„Řekl mu, že takhle se k jeho mámě chovat nebude. Pak jsem se otočila a viděla jen, jak jsou v sobě. Jeden měl černou bundu, druhý bílou, bylo to nepřehledné,“ vzpomíná na kritické okamžiky svědkyně události.

Pak prý křičela a další lidí ji z místa scény odvedli a zpátky už nepustili.

Sama připouští, že v celé věci mohl hrát roli alkohol. Vnitřně je však přesvědčena, že za smrt jejího přítele může právě syn její kolegyně, který se měl na schodišti na šedesátiletého muže vrhnout. „Podle mě to mohli vidět i další lidé, ale nemůžu nikoho soudit,“ naráží žena na to, že na policii vypovídali všichni, jako by šlo o nešťastnou náhodu.

Policisté však připouštějí, že i verzí o cizím zavinění se zabývají. „Prověřují se i tyto okolnosti, případ se dále šetří,“ potvrdila mluvčí nymburských policistů Zuzana Tuzarová.

Zatím však podle dostupných informací nikdo z ničeho konkrétního obviněn nebyl.

Původní verze hovořila o zranění po pádu na schodišti, který si muž mohl přivodit sám. To však svědkyně nepotvrzuje. „Mohli být tak na třetím schodě, když k tomu došlo,“ říká žena.

Včera po oznámení smrti muže na tom byla paní Jitka psychicky velmi špatně. „Vždyť se to vlastně stalo kvůli mě,“ dodala svědkyně nešťastné události a do očí jí poněkolikáté vhrkly slzy.