První se stala v blízkosti obce Veltruby na silnici číslo 125. Řidička vozu Citroen, která přijížděla od Ovčár, nezvládla řízení a dostala smyk. „Vozidlo sjelo do příkopu, kde se několikrát přetočilo přes střechu a přerazilo strom. Zůstalo následně otočené na bok,“ vysvětluje průběh události policejní mluvčí Martina Fejfarová. Řidička prý utrpěla středně těžká zranění, přítomnost alkoholu byla v jejím případě vyloučena. Příčiny nehody jsou zatím v šetření policie. 

U nehody zasahovala také hasičská jednotka z Ovčár. „Pomohli jsme vozidlo dostat zpět na silnici a provedli jsme standardní protipožární opatření a úklid místa,“ potvrzuje zásah hasičů tiskový mluvčí Petr Svoboda. 

Ke druhé nehodě pak došlo v blízkosti gymnázia v ulici Táboritská. Podle Martiny Fejfarové přehlédla řidička Felicie chodce, který vstupoval na přechod z pravé strany. Při srážce mu způsobila naštěstí jen lehká zranění. „I když ani v tomto případě nebylo u řidičky prokázáno požití alkoholu, řídila navzdory tomu, že má platný zákaz řízení do prosince tohoto roku,“ upřesňuje tisková mluvčí. I v tomto případě je nehoda i nadále v šetření policie.