„Mladistvý, který nevlastnil řidičské oprávnění pro žádnou skupinu motorových vozidel, řídil osobní vozidlo Mercedes ve směru od Velkého Oseku na Ovčáry, nezvládl řízení a s vozem sjel v levotočivé zatáčce vpravo mimo komunikaci do silničního příkopu. Poté vozidlo pokračovalo v jízdě příkopem, následně vyjelo do náletových dřevin a pak opět sjelo do silničního příkopu u kruhového objezdu, odkud bylo nakonec vymrštěno na komunikaci kruhového objezdu,“ popsala podrobnosti policejní mluvčí Michaela Richterová.

Tragédie samozřejmě hýbe veřejností nejen v Kolíně, leckomu vyvstane na mysli otázka, jak se sedmnáctiletý mladík ocitl za volantem luxusního Mercedesu. „Závěry vyšetřování v této chvíli zatím nejsou,“ uvedla mluvčí.

Na sociálních sítích se už ale objevila informace, že lidé Mercedes s mladíkem, který měl bydlet v nedaleké obci, po Kolíně vídali a rozhodně ne jednou. Například u čerpací stanice Mol na výjezdu z Kolína na Prahu, kde s vozidlem "prováděl psí kusy". Mělo se jednat o pěkný, rozhodně ne starý Mercedes třídy S V8, jehož pořizovací cena je v řádu milionů.