„Kromě tří těžce zraněných utrpěli ještě další dva lidé zranění středně těžká a dva poranění lehčího rázu. Těm pomáhaly posádky tří sanitních vozů,“ potvrdila mluvčí HZS Středočeského kraje Vladimíra Kereková s tím, že hasiči z HZS Kolín cestující z vozidel vystřihovat nemuseli a všichni se dostali do péče zdravotníků bez tohoto zákroku.

Ke střetu vozidel došlo na silnici I/38, který je současně obchvatem Kolína. Ke kolizi došlo poblíž křižovatky na obec Pašinka ve 13:13 hodin.

Policisté dopravu ze zcela neprůjezdné silnice odklonili na objízdnou trasu přes obec Šťáralka. Na místo byla vyslána kolínská profesionální jednotka se dvěma cisternovými automobilovými stříkačkami a velitelským vozidlem.

„Po odvezení všech zraněných hasiči asistovali při vyšetřování nehody, pro zajištění přesné dokumentace byl nasazen i policejní dron. Na závěr jednotka ještě pomohla s naložením havarovaných automobilů na odtahové služby a uklidila vozovku. Silnice č. 38 byla v úseku s nehodou po celou dobu obousměrně uzavřena a jezdilo se po objízdných trasách. Provoz byl obnoven až kolem 17. hodiny,“ uzavřel mluvčí hasičů Ladislav Holomčík.