„Krajské operační středisko vyslalo ze stanice Český Brod jednotku s cisternou a z říčanské stanice velitele čety a vyprošťovací automobil. Protože podle oznamovatele nebylo možné vyloučit, že se uvnitř vozidla nachází nějaká osoba, byli v rámci mezikrajské spolupráce požádáni o pomoc také pražští potápěči ze stanice Modřany,“ předeslal mluvčí hasičů Ladislav Holomčík.

Hasiči z Českého Brodu byli na místě za šest minut od ohlášení události. Auto, konkrétně Ford Mondeo, už plavalo uprostřed rybníku a z převážné části již bylo potopené. Zároveň hasiči dostali informaci, že majitel vozidla je v práci. Hasiči auto prohledali a naštěstí zjistili, že uvnitř nikdo není. Prozkoumali také nejbližší okolí rybníka, protože stále nebylo jasné, kdo vozidlo řídil a jak se do vody dostalo.

„Kolem auta nebyly na hladině patrné žádné mastné skvrny, takže nedošlo ani k úniku provozních kapalin. Přesto byli o události informováni zástupci příslušného vodoprávního úřadu, kteří se vypravili na místo,“ podotkl Ladislav Holomčík.

Po příjezdu modřanských potápěčů, kteří dorazili s technickým automobilem s barokomorou, se povedlo potopený vůz pod vodou zachytit a pomocí navijáku přitáhnout ke kraji rybníka. Pak přišel na řadu jeřáb, který vozidlo vytáhl na břeh, kde byl po závěrečné kontrole celého vnitřního prostoru předáno majitelům.

Příčinou toho, že auto skončilo uprostřed rybníka, bylo zřejmě nedostatečné zajištění proti pohybu. „Vozidlo se z toho důvodu samovolně se rozjelo,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Osmatřicetiletého majitele to stálo za přestupek pokutu 500 korun a zničené auto. Škoda na něm byla odhadnutá na 200 tisíc korun.