Dvavadvacetiletý řidič vozidla Ford Mondeo se zřejmě nevěnoval plně řízení. Jel směrem od Velkého Oseka na Ovčáry. Vjel do protisměru, kde levou přední částí zachytil o betonový pilíř. Následně sjel do leevého silničního příkopu.

Na místě museli zasahovat i hasiči, kteří museli šoféra vyprostit. Rychlá záchranná služba ho pak převezla do kolínské nemocnice na jednotku intenzivní péče. Požití alkoholu před jízdou vyvrátila u šoféra provedená dechová zkouška. Vzniklá škoda se pohybuje okolo 120 tisíc korun.

V uplynulých dnech měli napilno i hasiči.

Ve večerních hodinách vyjížděla HZS Říčany na blíže neurčený požár v poli mezi obcemi Štíhlice a Doubravčice.

Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár osobního automobilu Škoda Favorit. Pravděpodobnou příčinu požáru bylo ihned úmyslné zapálení. To následně potvrdila i policie. „Dalším šetřením bylo zjištěno, že se jedná o vozidlo v pátrání, které doposud neznámý pachatel odcizil předtím v Praze,“ uvedla Petra Čimová z kolínské policie.

Pro změnu v ranních hodinách vyjížděli kolínští hasiči k požáru nákladního automobilu Avia do obce Pučery.

Po příjezdu na místo zjistili, že hoří v motorovém prostoru a v kabině. Hrozilo rozšíření ohně i na vedlejší budovu. Tomu včasným a profesionálním zásahem zabránila jednotka HZS Kolín. Ta byla na místě jen za několik minut po nahlášení. Příčinou vzniku požáru bylo zanedbání bezpečnostních předpisů. Majitel vozidla umístil do motorového prostoru infrazářič, kterým chtěl rozmrazit motor.