Ten v sobotu odpoledne vyrazil dobývat silnice v regionu. Ovšem před usednutím za volant se notně posílil alkoholem. Jeho jízda skončila smrtí nevinného člověka. O tragické nehodě u Svojšic jsme informovali v tištěném vydání.

Policie ovšem po vyšetřování karambolu zjistila až neskutečnou věc. Opilý šofér havaroval sobotu už krátce předtím jen s jiným autem.

První karambol se stal po sedmnácté hodině u Cerhenic. Řidič se řítil po silnici ve vozidle Peugeot. Při projíždění levotočivé zatáčky nezvládl řízení. Vjel se do protisměru. Dostal smyk a po několika metrech doslova vyletěl ze silnice. Při „doskoku“ narazil přední částí do země a skončil v poli. Poté z vozidla vystoupil. Podle svědků vrávoral a chodil okolo auta. Z místa pak odjel jiným autem, které mu zastavilo.

„Bylo zjištěno, že se nechal odvézt do svého bydliště, kde si vzal další vozidlo,“ popsala Věra Žídková z kolínské policie. Opilý hazardér vyrazil opět vyrazil do terénu. Tentokrát směrem na Kouřim. U Svojšic způsobil druhou nehodu. Tentokrát však smrtelnou. S Fordem Escortem srazil dvaašedesátiletého chodce. Ten následkům střetu na místě podlehl.

Řidičovi nyní hrozí odnětí svobody na jeden rok až šest let. Přitíží mu určitě i fakt, že policistům nadýchal přes dvě promile alkoholu v těle.