Tragickou nehodu v kolínské části Sendražice, při které zemřel řidič motorky a těžká zranění utrpěli dítě a řidič osobního vozu, Deníku to potvrdila mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková.

„Jeden z pacientů utrpěl zranění natolik závažná, že na místě zemřel. Policisté se ale před jeho předáním záchranářům pokusili ho resuscitovat. Jedna nezletilá osoba utrpěla těžké poranění, ale pacient byl při vědomí, dýchal sám,“ uvedla. Transportován byl letecky do Thomayerovy nemocnice.

Třetí dospělý pacient podle jejích slov utrpěl zlomeninu zápěstí. „Lékař měl u něj podezření na krvácení do hrudníku, převezen byl do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady,“ dodala.

Případ řeší policie

Příčinu tragédie řeší policisté. Policejní mluvčí Michaela Richterová informovala, že podle dosavadního šetření jel čtyřiačtyřicetiletý řidič osobního vozidla Škoda Fabia s přívěsným vozíkem od Ovčár na Kolín, kde při odbočování vlevo na polní cestu nedal přednost protijedoucímu dvaadvacetiletému mladíkovi na motocyklu Suzuki. „Tím došlo ke střetu, vlivem kterého se osobní auto převrátilo na bok a skončilo mimo komunikaci. Stejně tak motocyklista po střetu s autem byl odmrštěn mimo vozovku,“ popsala.

Veškerými okolnostmi a příčinou této tragické nehody se nyní zabývají kolínští kriminalisté. „Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to z usmrcení z nedbalosti a z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti,“ doplnila mluvčí s tím, že u zemřelého motocyklisty byla nařízená soudní pitva pro přesné zjištění příčin smrti.