Dopravní nehoda se stala v sobotu těsně před jednou hodinou odpoledne. „Nákladní vůz zřejmě přehlédl jedoucí vlak, ten narazil do přívěsu za náklaďákem," řekla Věra Žídková, policejní mluvčí.

Přívěs, v tomto případě malou maringotku, však náraz doslova přišpendlil na přední část vlaku, ten s ní odjel několik desítek metrů než se konečně zastavil. Cestou však lehce rozsypal její obsah.

Hmotná škoda podle policejní mluvčí dosahovala celkem 2,7 milionu korun. Maringotka totiž po nehodě tvarem připomínala otevřenou konzervu, škodu utrpěl nejen vlak, ale i nákladní vůz. Boční stěna totiž byla zcela odchlíplá.

Dopravní nehoda se bohužel neobešla bez zranění, podle policie byli dva pasažéři z celkových 26 lehce poranění.

V chladném poledni však na místě čekalo na odvoz několik málo pasažérů, kteří ještě u místa nehody byli. „Nic jsme neslyšeli ani neviděli, seděli jsme vzadu. Jenom se ozvala ohromná tupá rána, vůbec to neumím popsat. No, a výsledek vidíte," řekl nám jeden muž, který cestoval se svojí ženou a dvěma vnoučaty.

Na tomto nechráněném přejezdu se už odehrálo několik podobných nehod, za vše může vždy přehlédnutí vlaku. Pokaždé se rozpoutá diskuze, zdali by na místě neměly být klasické šraňky.