“Vozidlo Škoda Fabia se nárazem přetočilo o 45 stupňů a zůstalo stát v odbočovacím pruhu,“ popsala policejní mluvčí Petra Potočná.

V autobuse v době nehody cestovalo sedm lidí. Původní informace, kterou dostali hasiči, hovořila o dvou zraněných. Nakonec bylo zranění jedno, a to u 67 leté ženy, která utrpěla tržnou ránu na hlavě. Záchranáři ji ošetřili na místě a následně převezli do kolínské nemocnice, odkud byla posléze propuštěna. V osobním autě nebyl zraněn nikdo.

„Hasiči byli na místě za necelé dvě minuty od výjezdu ze stanice. To už u nehody zasahovala posádka sanitky, která zrovna projížděla kolem,“ popsal Ladislav Holomčík, mluvčí hasičů, kteří vyrazili se dvěma cisternami, vyprošťovacím automobilem a velitelským vozidlem. Zajistili místo nehody, udělali na obou vozidlech protipožární opatření a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem.

Kvůli zadokumentování kolize byl na nezbytně nutnou dobu průjezd kolem místa zcela zastaven, poté policie pustila dopravu jedním pruhem. Pár minut po deváté hodině kolínští hasiči uklidili vozovku, zároveň byl provoz obnoven v plném rozsahu. Autobus po nehodě odjel po vlastní ose, Fabia byla odtažena. Celková škoda, která při nehodě vznikla, byla vyčíslena na 180 tisíc korun. „Test na alkohol byl u obou řidičů negativní,“ dodala policejní mluvčí.