Osobní automobil značky Honda Civic narazil do zábradlí a zahradního plotu s podezdívkou a rozpůlil se. Domů do nedalekého Svatého Mikuláše se tak už nevrátili dva sourozenci (bratr a sestra ve věku 17 a 20 let) a čtrnáctiletá dívka. Příčinou havárie byla s největší pravděpodobností nepřiměřená rychlost.

Náraz a pak nepříjemné ticho. To v první chvíli vnímala Martina Vřešťálová, na jejímž pozemku vozidlo skončilo. Za další okamžik už viděla, že auto je doslova rozpůlené a dva ze tří pasažérů leží na zahradě. „Byl to otřesný pohled. Jak jsem se vzpamatovala, zavolala jsem hned na pomoc sousedy a záchranku. Vše trvalo tak půl minuty,“ uvedla v sobotu ráno Martina Vřešťálová.

„Něco takového jsem ještě neviděl a ani už nechci. Díval jsem se na televizi, když se to stalo a sousedka mě a tátu přivolala,“ doplnil Jan Lipský ze sousedství. Podle jeho vyjádření dokonce neseděl počet nalezených párů bot, a tak policisté s hasiči pro jistotu prohledali okolí přilehlého vypuštěného rybníku. „Je to předmětem dalšího vyšetřování, stejně jako skutečnost, kdo vůbec vozidlo řídil,“ poznamenal Jiří Kolůvek z operačního střediska.

Mladí pasažéři nejevili známky života již před příjezdem záchranářů. „Lékař shledal u všech tří mladých lidí zranění neslučitelná se životem a konstatoval smrt,“ sdělila mluvčí středočeské zdravotnické záchranné služby Tereza Janečková. „Těla byla převezena k soudní pitvě, která by měla odhalit, jestli řidič, nebo řidička, pil před jízdou alkohol," dodala okresní policejní mluvčí Vendulka Hanzlová.

Do této doby přišla letos na silnicích Kutnohorska o život jen jedna žena. Tragicky skončila dopravní nehoda, k níž došlo v neděli 1. června ráno na silnici II/ 111 mezi Podveky a Českým Šternberkem. Dvaadvacetiletá řidička z Prahy 4 najela na pravou krajnici, potom strhla řízení do protisměru, kde vozidlo ve smyku zastavil vzrostlý strom. Žena přišla o život, spolujezdkyně utrpěla lehká zranění.

K nejčastějším příčinám dopravních nehod na Kutnohorsku se podobně jako v celé České republice řadí vysoká rychlost, nedání přednosti v jízdě, nevhodné předjíždění, nedodržení bezpečné vzdálenosti mezi vozidly, vjetí na krajnici, nesprávné otáčení nebo couvání, nevěnování se řízení.