Nehoda se stala před osmou hodinou a jako první o ní informovali středočeští hasiči na svém Twitteru. „K dopravní nehodě dvou osobních automobilů, které skončily po střetu v poli, vyjeli kolínští profesionální hasiči před osmou hodinou ranní. Zraněné osoby si převzala do péče zdravotnická záchranná služba. Hasiči provedli protipožární opatření,“ napsali hasiči v 8.49.

Mluvčí středočeské policie Michaela Richterová posléze upřesnila, že šlo o nehodu tří osobních vozidel – Fordu, ve kterém jeli tři lidé, dva osmnáctiletí a jeden mladistvý, Mitsubishi, které řídil devětačtyřicetiletý řidič, a Toyoty řízené devětatřicetiletým řidičem.

„Vůz Ford jel po silnici mezi Starým Kolínem a Kolínem. Řidič z dosud nezjištěných příčin sjel do příkopu, zřejmě však strhl volant a vrátil se na silnici, kde se čelně srazil s vozem Mitsubishi a ještě následoval náraz do Toyoty,“ popsala mluvčí prvotní informace z místa. Zdůraznila však, že přesné příčiny a okolnosti nehody jsou dál předmětem šetření. Řidiči na místě podstoupili dechové zkoušky na alkohol, které vyšly negativně.

Všech pět lidí, kteří v autech cestovali, skončilo v péči záchranářů. Utrpěli lehká zranění, převážně pohmožděniny. „Všichni pacienti byli převezeni k dalšímu vyšetření do nemocnice v Kolíně,“ popsala mluvčí středočeské záchranné služby Monika Nováková.