Nehoda se stala na silnici I/38 před 14. hodinou zhruba sto metrů za sjezdem k nemocnici. „Jde o nehodu kamionu a dvou osobních vozidel. Byla nám hlášena ve 13.45 a na místo vyjely všechny záchranné složky,“ informovala mluvčí středočeské policie Michaela Richterová a upozornila, že komunikace byla uzavřená, neboť kamion silnici blokoval.

„Podle prvotních zjištění řidič (ročník 1945) vozidla Volkswagen přejel z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde se srazili s vozem Škoda, kde kromě řidiče (ročník 1965) cestovali ještě další tři lidé. Následně vůz škoda narazil do ještě do kamionu, který jel od Čáslavi,“ popsala mluvčí policie, zdůraznila však, že přesné příčiny a okolnosti nehody jsou nyní předmětem šetření.

Zdravotníci na místě ošetřili hned šest pacientů. „U jednoho z nich měl lékař podezření na poranění páteře. Byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze. Druhý pacient utrpěl úraz hlavy, třetí úraz hrudníku, čtvrtý úraz kolene, všichni byli převezeni do kolínské nemocnice,“ informovala mluvčí středočeské záchranné služby Monika Nováková s tím, že zbylí dva pacienti byli bez viditelných poranění, i oni však byli převezeni do kolínské nemocnice k dalšímu vyšetření.

U nehody zasahovali také hasiči. „Jednotka asistovala při ošetřování osob, zajistila všechna vozidla proti vzniku požáru, zasypala uniklé provozní kapaliny a připravila místo pro přistání vrtulníku. Pak spolupracovala s policisty při vyšetřování. Na úklid vozovky byla přizvána četa silničářů, která měla kvůli ucpané komunikaci potíže s průjezdem k místu nehody; před uzavřeným úsekem se z obou směrů vytvořily dlouhé kolony," napsali hasiči na Facebooku s tím, že po 17. hodině naložili vrak jednoho z vozidel na odtahovou službu. "Pro nabouraný kamion přijela specializovaná firma kolem půl šesté. Zásah byl ukončen v 17.50 hodin, kdy policie zrušila objízdné trasy a obnovila na obchvatu Kolína provoz," napsali na Facebooku.