První kolony se vytvořily po nehodě v 8.45 hodin, kdy u Šťáralky zřejmě kvůli mikrospánku přejel řidič osobního auta do protisměru a narazil do boku cisterny vezoucí hnojivo. „Na místě jsme ošetřili a následně převezli do kolínské nemocnice pacienta s bolestí kyčle,“ uvedla Monika Nováková, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje.

„Provoz byl obnoven před desátou hodinou a způsobená škoda činila zhruba půl milionu korun,“ doplnila policejní mluvčí Michaela Richterová.

Aniž by se kolínský obchvat dostal v páteční dopravní špičce do normálu, přišla pro plynulost silničního provozu v daném místě i okolí další rána. Na úrovni sjezdu na letiště se před 14. hodinou srazila tři osobní auta. „V péči jsme měli čtyři pacienty. Všichni utrpěli lehká zranění. Převezli jsme je k dalšímu vyšetření do kolínské nemocnice,“ sdělila mluvčí středočeské záchranky Monika Nováková.

„Alespoň kyvadlově byl provoz obnoven kolem šestnácté hodiny,“ řekla policejní mluvčí Michaela Richterová s tím, že obě nehody zůstaly předmětem vyšetřování kolínských dopravních policistů.

Hasiči provedli u vozidel protipožární opatření, pomáhali s řízením dopravy a uklidili silnici. Na Šťáralce navíc poskytli první předlékařskou pomoc.