V uzavřeném prostoru kotelny o velikosti zhruba tři krát tři metry vybouchl kotel. Dvaatřicetiletý muž šel jako jindy jednoduše přiložit, přesněji řečeno oživit na noc „přidušený“ kotel tak, jako to dělá spousta jiných domácností, kde se topí na tuhá paliva. Jenže v tomto případě se ozvala rána a kotel muži bouchl přímo do obličeje.

Vyšetřovatel hasičů Luboš Koten jako předběžnou příčinu neštěstí určil výbuch spalin ve spalovací komoře. „K narušení kotle nedošlo,“ připomněl. Při pohledu na kotel by dokonce ani nikdo nepoznal, že ve sklepním prostoru k něčemu došlo. Ovšem až na vyražená okna i dveře. Ty poškodila až následná tlaková vlna.

Mladý muž utrpěl popáleniny, zasaženy jsou podle náměstka ředitele středočeské záchranky Petra Macha i dýchací cesty. „Muže s těžkým zraněním transportoval vrtulník záchranné služby do pražské vinohradské nemocnice,“ doplnil Petr Mach.

Vzhledem k tomu, že zde nebylo zjištěno cizí zavinění, nebude se podle mluvčí kolínských policistů Martiny Ulrychové jednat o trestný čin a ni přestupek.