Jak jsme jižinformovali, včera deset minut po sedmnácté hodiněpřijalo zdravotnické operačnístředisko v Kolíně výzvu k výjezdu. U Kolína směrem na Starý Kolín nedaleko rybníka Sandberk došlo k čelnímu střetu dvou osobních vozů.

Pětadvacetiletá řidička z Kaňku s vozidlem Ford Escort nepřízpůsobila rychlost svým schopnostem a stavu a povaze vozovky. V pravotočivé zatáčce vjela do protisměru a čelně se srazila s protijedoucím automobilem Škoda Forman, který řídil dvaačtyřicetiletý muž z Nových Dvorů. "Při nehodě došlo k těžkému zranění řidičky vozidla ford, k lehkému zranění jejího osmatřicetiletého spolujezdce z Kutné Hory ařidiče formana," uvedla Petra Čimová z kolínského policejního ředitelstvís tím, že všichni byli převezeni do kolínské nemocnice.

Knehoděokamžitě vyjela i záchranná služba. "Při incidentu se zranili tři lidé. Pětadvacetiletá řidička měla pravděpodobně vykloubený kyčelní kloub. Její osmatřicetiletý spolujezdec utrpělotřes mozku," uvedla Nina Šeblová ze středočeské záchranky s tím, žeu těchto dvou pacientů měli záchranáři podezření na intoxikaci pervitinem. To potvrdil i následný test, který však mohl být proveden pouze u šoférky fordu. "Osmatřicetiletý spolujezdec po převozu do nemocnice utekl," podotkla Petra Čimová s tím, že u řidičky byl proveden test na požití návykové látky s pozitivním výsledkem.Nyní se bude čekat navýsledek krevních odběrů.Podle našich informací se na místě nehodyměli najít i použité injekční stříkačky. To ovšem policie nepotvrdila.

Dvaačtyřicetiletý řidič formana vozu měl pohmožděná žebra. Po ošetření se vrátil zpět na místo karambolu. Vzniklá škoda činí 52 tisíc korun.