Ke kolizi došlo nedaleko Rostoklat ve chvíli, kdy řidič kamionu Volvo začal brzdit. Údajně se mu zablokovalo kolo. Ke zranění jeho ani nikoho z dalších řidičů nedošlo jen šťastnou náhodou. Kamion totiž převážel mramorové desky vážící odhadem 28 tun. Jednalo se o dva balíky tabulí, z nichž každá v závislosti na tloušťce vážila mezi 1000 a 2500 kg. A právě tyto desky se při brzdění daly do pohybu.

Část nákladu, soudě podle tloušťky určeného patrně pro výrobu náhrobních desek, poškodila návěs, část se vyvalila do boku a hrozila sesunutím do silnice. Stačilo pár centimetrů navíc a sunoucí se mramorové tabule rozdrtily buď řidiče, nebo nic netušícího motoristu ve vedlejším jízdním pruhu. Anebo oba. A že měl kamion kolegů motoristů v pátek na silnici I. třídy, tedy na výpadovce z Prahy, opravdu hodně, asi není nutné zvlášť připomínat.

Kolize se odehrála kolem desáté hodiny dopoledne, zhruba v 16 hodin byla přivolána vyprošťovací služba, jež použila speciální uvazovací prostředky a pomocí vyprošťovacího jeřábu náklad vyložila, zajistila, následně zpátky naložila na opravený tahač a řádně zabezpečila k transportu.