Jak jsme již včera informovali, divoká jízda šestadvacetiletého opilého řidiče z Kolínska skončila nárazem do přípojek plynu a elektřiny u autosalonu v Nebovidské ulici. Po karambolu ihned utekl. Policie jej podle našich informací dopadla v jednom z restauračních zařízení v blízké obci.

Po nárazu začal ihned hořet plyn a přibližně za půl hodiny stačil společně s kusy rozdrcené zídky napáchat statisícové škody. V blízkosti totiž stálo několik nových vozidel. Plameny pak doslova roztavily některé části automobilů.

Ještě dnes jsou zřetelné šrámy na vozovce, kde je velice dobře poznat trasa posledních desítek metrů kaskadérské jízdy stříbrného mercedesu. Je jasné, že řidič rozhodně nejel povolenou rychlostí. Lze jen spekulovat o tom, jaká tragédie by se stala, kdyby se v protisměru mercedes střetl s jiným plně obsazeným vozidlem.

Policie však viníka nehody z žádného trestného činu obvinit nemůže. „Protože řidič nadýchal do jedné promile, přesně 0,83, dopustil se jen přestupku. Ve správním řízení mu může být uložena pokuta ve výši 10 až 20 tisíc korun a zákaz řízení na 6 měsíců až jeden rok,“ popsal Jana Žďárská z kolínského policejního ředitelství.

Vzhledem k tomu, že viník od nehody utekl, bude tato skutečnost jako přitěžující okolnost. „Je tedy pravděpodobné, že se sankce budou pohybovat v té vyšší hranici,“ myslí si Žďárská.

A jaký má dopad jízda hazardéra pro své okolí? Nejvíce to nejen po finanční stránce odnesl majitel autosalónu Milan Vaňkát. „Předběžně jsme škodu vyčíslili na dva miliony korun. Došlo k poškození sedmi aut. Jedno poškodil žár takovým způsobem, že už je prakticky neopravitelné a neprodejné. Další vozidla se nyní už nemohou prodat jako nová,“ popsal.

Další škody vznikly na zděném oplocení, kde jsou zabudované i plynové přípojky. „Lakovnu jsme kvůli tomu museli odstavit. Denně tak přicházíme o desetitisíce korun,“ vyčíslil dále majitel autosalonu. Tyto peníze však pojistka zřejmě neuhradí.

Díky pohotovému zákroku hasičů nebyly finanční ztráty ještě vyšší. „Veliké štěstí je, že se podařilo oheň včas uhasit. Škody mohly být mnohem vyšší,“ myslí si Milan Vaňkát. V nádržích byl benzín a každému je jasné, co mohlo následovat.