Neděle 6.50. Po Kolínské ulici se ve směru do města řítí Škoda Octavia. Bohužel ve chvíli, kdy po přechodu přechází čtyřiaosmdesátiletá stařenka. Dojde k děsivému střetu. Nebohá žena odletěla zhruba padesát metrů. Řidič ani nevystoupí z auta a pokračuje ve zběsilé jízdě do centra města. Důchodkyni na silnici už není pomoci.

Scéna jako z nepovedeného filmu má bohužel reálné obsazení. Za volantem pirátského vozu seděl známý nymburský veterinář, šestatřicetiletý Vladimír Hodač. Obětí byla babička známého fotbalového internacionála Radka Bejbla.

Smutná fakta potvrdili policisté

Hodač se podle dostupných informací dostavil na policii až o několik hodin později a v doprovodu jiného lékaře. K nehodě se přiznal a předal policistům vzorek krve. „V současné době je s blíže nespecifikovanými zdravotními problémy hospitalizován v nymburské nemocnici. Zatím jsme jej nemohli vyslechnout, k tomu má dojít ve středu,“ řekl včera kriminalista Pavel Kvíz.

Podle oslovených Nymburáků, kteří veterináře znají, bylo veřejným tajemstvím, že jezdil pod vlivem alkoholu relativně často. Zda tomu tak bylo i v tomto případě, ukážou až krevní testy. Svědci nehody jsou však o opilosti řidiče přesvědčení.

Radek Bejbl, který v současné době působí jako host v televizním studiu právě probíhajícího evropského fotbalového šampionátu, včera tragédii nechtěl komentovat. „Hovořil jsem o tom s rodiči, ale zatím nemám kompletní informace. Proto se k tomu zatím veřejně nebudu vyjadřovat,“ řekl včera Bejbl Nymburskému deníku.

Podle jedné ze sousedek sražené ženy si v neděli časně ráno šla důchodkyně pro noviny do stánku u kamenného mostu, jak měla ve zvyku. Tam na ni údajně také čekal její syn. Bohužel už se nedočkal. „Byla to hodná paní, takovou smrt si nezasloužila,“ posteskla si sousedka.

Hodačovi bude podle policistů sděleno podezření ze spáchání minimálně dvou trestných činů. „Jde o ublížení na zdraví s následkem smrti a neposkytnutí pomoci,“ potvrdil zástupce nymburského policejního ředitele Jaroslav Novák. Jasněji budou mít policisté až po vyjádření znalce z oboru dopravy.
Řadě místních se po této nehodě vybavila nedávná tragédie u Bobnic, kdy vinou řidiče, který měl být údajně pod vlivem alkoholu, zemřela devatenáctiletá dívka.

Rozdíl je v tom, že tam je podezřelým řidičem vyhlášený kriminálník a gauner, kdežto v tomto případě jde o váženého člověka.