„Došlo k následnému střetu a těžkým zraněním řidiče z osobního automobilu, který musel být vrtulníkem transportován do jedné z pražských nemocnic,“ okomentovala událost mluvčí středočeské policie Martina Fejfarová.

K nehodě vyjížděla také jednotka hasičů z Kolína. „Hasiči provedli protipožární opatření, zajistili místo nehody a zasypali uniklé provozní kapaliny. Dále také zajistili místo pro přistání vrtulníku, provedli úklid silnice a odklizení vraku vozidla,“ uvedl mluvčí hasičů Ladislav Holomčík.

Rovněž mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Petra Effenbergerová potvrdila, že na místo nehody, která byla hlášená v 19.48 hodin, vyjížděla velká sanita, malý lékařský vůz a následně vzlétl i vrtulník.

„Řidič utrpěl vážné poranění hlavy, byla mu zprostředkovaná intenzivní zdravotnická péče, kdy mu byly zajištěny dýchací cesty a následně byl lékaři připojen k přístroji řízenému dýchání. Poté byl předán letecké záchranné službě a transportován do pražských Vinohrad,“ popsala Petra Effenbergerová.

Komunikace byla uzavřená až do 22. hodiny, příčiny vážného střetu jsou ještě v šetření Policie ČR.