„Jednalo se o stromy spadlé přes komunikaci, a to v obcích Doubravčice, Zásmuky, Mrzky, Tatce, Červený Hrádek, Starý Kolín, Týnec nad Labem, Velký Osek, Pečky, Drahobudice, Zalešany a Hradišťko II,“ popsala mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

U Lošan vítr shodil dráty, naštěstí se nejednalo o elektrické, ale telefonní vedení. Z regionu, který dříve spadal do okresu Kolín, ale dnes je součástí Prahy – východ, měli problémy například v Kostelci nad Černými lesy, kde přes silnici spadly dva stromy.

Nepříjemné překvapení přidělala Sabine v Tatcích. Na rodinném domku poškodila komín a ten při pádu spolu s větrem částečně i střechu.

Větrný začátek školního vyučování

Začátek vyučování ve školách doprovázel v některých budovách výpadky proudu, jako například na 6. základní škole Kolín. Vedení kolínských škol situaci řeší operativně, zatím se vyučování nerušila. „Samozřejmě vyhlásíme, aby se studenti nezdržovali na dvoře,“ řekli na kolínském gymnáziu. Současně se zvažuje zkrácení vyučování.

S autem to začíná trochu házet, popsal řidič

Řidiči, kteří v pondělí 10. února ráno před pátou hodinou vyrazili za prací, zatím popisovali cestu z Kolínska směrem na Prahu celkem bez problémů. „Už ale začíná vítr s autem trochu házet, za Prahou vidím blesky,“ popsal jeden z nich.

Orkán Sabine řádí i na Kolínsku. Uvítáme vaše fotografie z jeho následků. Nabili jste si mobily, jak radil ministr Karel Havlíček? Jak bojujete s výpadkem elektřiny? Posílejte nám své postřehy na e-mailovou adresu: redakce.kolinsky@denik.cz.