Nedal přednost v jízdě, skončil v nemocnici

Tuklaty – Lehké zranění, které si vyžadovalo hospitalizaci, a 180 tisíc korun celkové škody na poškozených vozidlech. Taková je bilance dopravní nehody v katastru obce Tuklaty.

Šestačtyřicetiletý řidič vozidla značky Nissan vyjížděl z účelové pozemní komunikace, která vedla od benzínové stanice. Nechvalně proslulá silnice I/12 má na svědomí další dopravní nehodu. Tentokrát za ni může nepozornost jednoho z řidičů motorového vozidla. „Řidič vyjíždějící od pumpy nedal přednost v jízdě vozidlu Volkswagen Passat, který řídil čtyřiatřicetiletý muž jedoucí směrem od Prahy do Kolína,“ řekla Věra Žídková, mluvčí kolínských policistů.

Právě zranění řidiče Nissanu si vyžádalo, aby zůstal v nemocnici v péči lékařů. K dalším zraněním nedošlo, alkohol byl vyloučen dechovou zkouškou hned na místě.

Přehlédl vůz seniora, zranil spolujezdkyni

Kostelec n. Č. l. – Policisté se zabývali dopravní nehodou, která se stala 24. března krátce po deváté hodině dopoledne.

Na křižovatce silnic I/12 a III/1083 jel třiatřicetiletý řidič v osobním vozidle značky Citroen po vedlejší silnici. Chvilka nepozornosti se ale málem stala osudnou. Dostatečně se nerozhlédl a vjel na hlavní silnici. Tam ho ale čekalo nemilé překvapení.

Přehlédl totiž osobní vozidla Škoda Felicia. To řídil třiasedmdesátiletý řidič, který jel po hlavní silnici směrem od Říčan. Nehodu se už nedalo nikterak odvrátit. Bohužel ale nešlo pouze o pomačkání několika plechů a plastů.

Srážka vozidel si vyžádala zranění dvaašedesátileté spolujezdkyně, která seděla na předním sedadle vozu Felicia. Požití alkoholu před usednutím za volant vyloučili policisté u obou řidičů, když jim dali dýchnout.

Celková škoda byla vyčíslena na 110 tisíc korun.