Co se to stalo? Nehoda. A nešlo o žádné banální pochroumání plechů. Vždyť v dálce jsou jasně vidět obrysy záchranářského vrtulníku.

Uprostřed dvou kolon vozů z každého směru je křižovatka na Velim.

Jenže tu blokují dvě hromady plechů, co kdysi snad byly auty. Celé scéně dominuje modrý záchranářský vrtulník.

Kolem něj se rychle pohybují záchranáři a nakládají do jeho vnitřku postavu na nosítkách.

Pracují velice rychle.

Jeden vůz má zrušený předek, druhý zase promáčklý bok. Co se stalo, je celkem jasné. „Nehoda vznikla nedáním přednosti v jízdě,“ řekla Věra Žídková, mluvčí kolínských policistů.

Srážku podle policie zavinil třiaosmdesátiletý senior, řidič vozu Seat. Jenže nedostatečné rozhlédnutí mu způsobilo velké komplikace.

Právě kvůli jeho zranění musel přiletět záchranářský vrtulník, aby ho transportoval do vinohradské nemocnice. „Řidič prodělal úraz hrudníku, žeber a nohy. Bylo zde také podezření poranění páteře,“ řekla Tereza Janečková, mluvčí středočeské záchranky.

Se seniorem ve voze cestoval ještě jednapadesátiletý spolujezdec. Ten ale naštěstí vyvázl z nehody zcela nezraněn.

Sedmadvacetiletá řidička vozy značky Mazda, do které narazil, vyvázla pouze s lehkými zraněními.

Hasiči i policisté najednou odstoupili od vrtulníku. Ten totiž startoval a chystal se se svým pacientem odletět pro lékařskou pomoc.

Vrtule se roztočila, zdvihla prach z celého okolí a záchranářský vrtulník nabral kurz na vinohradskou nemocnici. Někteří řidiči vystupovali ze svých vozidel, aby mohli pozorovat vrtulník při odletu.

V ten moment nebránilo nic tomu, aby policisté začali pracovat na zprůjezdnění silnice. Do té doby totiž byla nehodou zcela ochromena.

Policisté tedy kyvadlově řídili dopravu. Přesto ale kolony na českobrodské silnici zcela nezmizely, rozpouštěly se velice pomalu.

Projet místem nehody nebylo vůbec jednoduché.