Do neděle bylo do senátních voleb za obvod Kolín přihlášených deset kandidátů, další si to nechávají na poslední chvíli, konec lhůty pro podání přihlášek k registraci je dnes.

Ať už se potenciální senátoři do voleb přihlásili hned nebo až poslední možný den, ať už chtějí prosazovat cokoli a věnovat se jakékoli problematice, jedno budou mít společné. Prostě letošní předvolební kampaň bude jiná než všechny předešlé. Stánky politiků už se začínají objevoval na Karlově náměstí, rozdávají se letáčky, hovoří se s obyvateli – voliči.

Každý z kandidátů by jistě rád kolem svého stánku viděl co nejvíce lidí, jenže ouha, stále je nad námi hrozba nákazy koronavirem. Stánky jsou samozřejmě pod širým nebem a i kdyby nebyly, více než 500 voličů se k nim patrně naráz nenahrne, ale stejně… Každá kumulace lidí může být potenciálním rizikem.

Zodpovědnému kandidátovi by nemělo jít jen o hlasy voličů, ale také o jejich zdraví. V jejich i ve svém vlastním zájmu. Nakažený volič nebo volič v karanténě politikovi svůj hlas do volební urny nejspíš nevhodí.