Kolín sevřely kleště uzavírek, neexistuje téměř jediná přístupová cesta do města, kde by nebylo alespoň dopravní omezení, častěji je úsek zcela neprůjezdný. Jedinou šancí, jak se dostat do města nebo z jednoho konce Kolína na druhý, je obchvat. Jenže tam v ranní špičce byly korony, pardon – kolony, takové, že musela policie začít řídit dopravu na kruháku nad hasičárnou.

Přesněji řečeno toho, kdo nepřijíždí ve směru od Kutné Hory a Čáslavi, do kolínského dopravního martyria ani nepustit a rovnou ho poslat zpátky na obchvat, aby se do Kolína dostal z jiné strany, tedy od Prahy. Pro někoho, kdo tam jede poprvé, je to poněkud hlavolam, ale projet se to dá. A to je dnes v Kolíně značný úspěch.

A kde že jsou pro tuto chvíli slova o nárůstu počtu nakažených covidem, rouškách, dezinfekci a skutečnosti, že Kolínsko v počtu nakažených výrazně vyčnívá nad ostatními regiony v rámci celé naší země? Korona na kolony dnes v myslích mnohých lidí prostě nemá. Možná trochu nebezpečná situace.

Opravy, objížďky, zdržení, a tím pádem i láteření řidičů postupně skončí. Rekonstrukční práce v Havlíčkově ulici, které v dopravě dělají největší problém a jsou plánované na nejdelší dobu, mají být hotové během adventu. A pak bude na několik měsíců klid. O koronaviru se to ovšem zcela evidentně říct nedá. Kolony opadnou, ale korony se jen tak nezbavíme.