To má za následek následující: v nejužším vedení města budou najednou dvě volná křesla. Jedno – to starostovské – podle vyjádření Víta Rakušana bude patřit Michaelovi Kašparovi. Kdo by ale mohl být novým místostarostou? Pojďme spekulovat.

Koaliční smlouvu podepsaly následující subjekty: Změna pro Kolín, Kolíňáci a Volba pro Kolín. Dá se tedy předpokládat, že by případný třetí člen vedení města vzešel právě z těchto stran.

Kolíňáci a Volba pro Kolín mají každá po jednom mandátu. Pokud se tedy Změna pro Kolín rozhodne vzít do nejužšího vedení města koaličního partnera, mohl by se místostarostou stát buď Jan Balík (Kolíňáci), nebo bývalý místostarosta Tomáš Růžička (Volba pro Kolín).

Pokud se však rozhodne zachovat radnice obsazenost nejvyšších postů svým hnutím – jako tomu bylo dosud – možností je pochopitelně více. V radě města za Změnu pro Kolín jsou kromě starosty a místostarostů další jména: Pavlína Havlíková, Petr Král, Iveta Mikšíková, Filip Šádek.

Podle statistiky na serveru volby.cz získal nejvíce hlasů v minulých komunálních volbách po Vítu Rakušanovi a Michaelovi Kašparovi právě Petr Král – a sice 6555. Jen pro ilustraci, Michael Kašpar jich získal 6947, Vít Rakušan 7252.

Stal by se tedy dalším místostarostou třetí nejpopulárnější muž Změny minulých voleb? Nebo se funkce chopí některá z radních? Nebo bude bojovat o významnou funkci někdo jiný ze zastupitelů?

Nechme se překvapit, bude to napínavé…