Tedy nikoli bác v tom smysli, že by nám most spadl i s projíždějícími auty. Situace snad nebyla natolik dramatická, že by toto hrozilo, ale jeden nikdy neví. Kdyby k něčemu závažnému došlo, a to vůbec nepomýšlím na podobnou tragédii jako v Janově, kde to prý zavinilo táhlo, kdo by za to mohl v Kolíně?

Odpovědnost by nakonec nenesl nikdo. Snaha o rekonstrukci byla dlouhodobá, na odvolání v územním řízení má právo každý a stav mostu? Za ten prý nemůže špatná údržba či zanedbání vlastníka, tedy kraje, ale zapříčinily ho použité technologie a materiály a nevhodně řešené detaily v průběhu jeho výstavby na začátku 90. let.

Ale dost malování čertů na zeď. Ono buch je tu, buch ve smyslu, že nic, nic, nic, stále termín zahájení opravy neznámý a najednou - začínáme. Tedy paráda.

Jako laik si nedokážu úplně technicky představit, jak se takto rozsáhlá oprava mostu bude dělat za provozu, byť omezeného, ale příslib tohoto (s výjimkou několika dnů) tady je. A oprava mostu nad řekou a kolejemi bude možná i malou atrakcí pro Kolíňáky. No povězte, nezajdete se podívat?