Zdražování, volby, válka na Ukrajině. Je toho hodně, co v současné době řešíme. A nějaký covid, který se dříve skloňoval ve všech pádech, jako by si dneska už nikdo ani nevzpomněl. Možná tak v některých obchodech. Ale jinak než ve smyslu prevence a ochrany zdraví. Přesně naopak.

Projděte supermarkety a schválně – v kolika z nich najdete u vchodu dezinfekci? Podle mých zkušeností – matematici se budou chytat za hlavu – v menší polovině. A ještě ne pokaždé.

Často tam narazíte jen na prázdné stojany, někde je už taktně otočili pumpičkou ke zdi, aby to nevypadalo tak hloupě a někteří zákazníci (jako třeba já) tam pořád nešlapali na nožní pumpu a ono nic.

Redaktorka Kolínského deníku Jana Martinková.
Glosa: Vyhlásit uhelné prázdniny nebo zpět ke školským kamnům?

Jako kdyby z infekčních onemocnění, které člověk může chytit z tisíci prsty ohmataných madel nákupních košíků, existoval jen covid.

U čerpacích stanic, kde jednorázové rukavice na tankovací pistole zavedli už dávno předtím, než covid vůbec dostal jméno, je teď s (doufejme!) ústupem covidu také nezrušili. I když se musí šetřit, samozřejmě. Tož, zákazníku, přines si dezinfekci vlastní. Ty přece šetřit nemusíš! A na čem už vůbec ne je zdraví vlastní i ostatních.