více >>
Deník

Základní škola Žitomířská v Českém Brodě investovala do nových učeben

Základní škola Žitomířská v Českém Brodě za sebou má velkou investici ve výši 6,2 milionu korun. Na hlavní budově školy vznikly dvě nové třídy. „Jedna je multimediální pracovna, poté máme nové dílny a sklad dílen,“ řekl ředitel školy Jiří Slavík.

Pro současné požadavky trhu práce jsou dílny nezbytnou součástí vyučování a vedení škol si to uvědomuje. „Je nutné, aby se polytechnické obory rozvíjely. Díky 95 procentní dotaci jsme mohli prostory zrekonstruovat,“ vysvětlil Jiří Slavík.

Žáci tak mají k dispozici nové nástroje, stavebnice jako Merkur a Lego, děti se tak učí i pomocí takových prvků. „Další část je takový koutek roboty, máme tam čtyři místa na roboty. Děti je budou moci sestavovat a programovat,“ řekl. Obor je pro řadu žáků atraktivní, škola se chystá robotiku nabízet i jako kroužek.

Škola s městem jedná o přístavbě školy. Ta v současné době sídlí ve čtyřech budovách. „Chceme k hlavní budově přistavět jedno křídlo, celá škola by se přestěhovala do jednoho areálu,“ uvedl Jiří Slavík. Jak podotkl, aktuálně se dokončuje studie, následovat bude projektová dokumentace.

Základní škola Žitomířská v Českém Brodě: třída 1.A.

Základní škola Žitomířská v Českém Brodě: třída 1.A. Foto: DENÍK/Jakub Šťástka

Základní škola Žitomířská v Českém Brodě: třída 1.B.

Základní škola Žitomířská v Českém Brodě: třída 1.B. Foto: DENÍK/Jakub Šťástka

Základní škola Žitomířská v Českém Brodě: třída 1.C.

Základní škola Žitomířská v Českém Brodě: třída 1.C. Foto: DENÍK/Jakub Šťástka

Příště si představíme děti ze ZŠ Prosperity Nová Ves I. V tištěném vydání Kolínského deníku ve středu 4. prosince 2019.

Dále z vašeho Deníku