více >>
Deník

Základní škola Prosperity chce připravit žáky pro 21. století

Soukromá Základní škola Prosperity v Nové Vsi I je zapsaná v rejstříku školských zařízení. Vzdělává žáky na prvním i druhém stupni.

„Cílem je připravit žáky pro život v 21. století jak po stránce osobnostní, tak vědomostní. Chceme, aby se u nás žáci cítili spokojení, aby do školy chodili rádi, ale zároveň, aby jejich vědomosti byly posíleny prožitky, které jejich vědomosti upevní,“ řekl ředitel školy Tomáš Ort.

„Chceme, aby každý, kdo přijde do naší školy pocítil příjemnou a laskavou atmosféru. Jsme rádi, že jsou u nás žáci i rodiče spokojeni a těší nás stále větší rostoucí zájem být její součástí ze strany nových zájemců. Již pro příští školní rok evidujeme poptávku takovou, že bude velmi složité vyjít všem žadatelům vstříc vzhledem k omezené kapacitě školy,“ podotkl.

Škola u žáků rozvíjí kritické a logické myšlení a vyučuje angličtinu od první třídy. „Propojujeme předměty a učení v souvislostech. Děti se učí prožitkem i v rámci kooperativního a projektového vyučování,“ uvedl ředitel. Školu popisuje jako rodinného typu, kdy žáky všestranně rozvíjí.

Prvňáčci ze Základní škola Prosperity v Nové Vsi I ve školním roce 2019/2020.

Prvňáčci ze Základní škola Prosperity v Nové Vsi I ve školním roce 2019/2020. Foto: DENÍK/Jakub Šťástka

Příště si představíme děti ze 2. ZŠ Český Brod. V tištěném vydání Kolínského deníku ve středu 11. prosince 2019.

Dále z vašeho Deníku