Vybrané články pro vás zdarma

To nejzajímavější z Česka i ze světa každé ráno do Vaší emailové schránky

Děkuji, již jsem odběratelem
ZMĚNIT REGION
Zavřít mapu

Jana Kudrhaltová

redaktorka

Deník / Jana Kudrhaltová

Ukecaná jsem byla vždycky a psaní mě také bavilo, ale ještě před pěti lety by mě ani nenapadlo, že ze mě jednou bude novinářka. V době, kdy jsem podávala přihlášku na žurnalistiku, jsem vůbec netušila, jak moc budu mít tuto práci ráda. Za pár měsíců to bude pět let, co jsem v oboru, a i když se občas objeví nějaké mráčky, neměnila bych. V novinařině jsem se zkrátka našla.

Deník / Jana Kudrhaltová

V Deníku jsem od svých prvních novinářských krůčků. Začala jsem do něj psát na podzim 2015, tedy krátce po zahájení studia žurnalistiky na Univerzitě Palackého v Olomouci. Z původní čtrnáctidenní praxe se staly tři roky externí spolupráce. Po složení státní závěrečné zkoušky v roce 2018 jsem do něj pak přešla na plný úvazek.

Deník / Jana Kudrhaltová

Za těch téměř pět let jsem potkala spoustu skvělých lidí, vyzkoušela si několik nových věcí (jako například podržet výra) a napsala nespočet článků, reportáží a rozhovorů. Vždy však zdůrazňuji, že nebýt skvělých odpovědí mých respondentů, těžko bych napsala dobrý a čtivý článek. Tato práce totiž není o mně, ale právě o nich.

Deník / Jana Kudrhaltová

Práce novináře je bohatá na vtipné momenty a situace. Dodnes s úsměvem na rtech vzpomínám na historku z Mateřského centra Zvoneček v Havlíčkově Brodě, kde se konala beseda s městskou policií. Policistka se dětí například ptala, proč musíme mít v autě pásy, načež jedna holčička pohotově odpověděla: „Kvůli policajtům!“.

Deník / Jana Kudrhaltová

Nejen já se ale při své práci bavím. Poměrně často jsem totiž na akcích „zneužívaná“ jako figurantka. Třeba při vystoupení ilustrátora Adolfa Dudka jsem dělala mouchu tse-tse. Ale podle reakcí dětí jsem byla sakra dobrá moucha a kvůli tomu se přeci vyplatí si ze sebe občas udělat legraci.

Deník / Jana Kudrhaltová

Známí mě ale neznají jen jako novinářku, ale především coby obrovskou milovnici koček. O svých dvou chlupáčích mluvím téměř pořád, a když někde potkám nějakou cizí, hned si ji běžím pohladit. S trochou nadsázky vždy říkám, že objevím-li u někoho kočku, rozhodně jsem o něm nepsala naposledy.

< Předchozí
1 z 6
Další >

Nejnovější články redaktora:


Napište zprávu redaktorovi:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků Vysočiny:

Prozkoumejte jiný region ČR: