deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Jitka Vepřovská

Webeditorka

Archiv

Vždy jsem byla tvůrčí typ. Už jako malé dítě jsem se topila v dětských knížkách, encyklopediích a časopisech, především komiksech, a rychle jsem se naučila psát a číst. Hlavně jsem si ale malovala. Později jsem vyhrávala nejrůznější výtvarné soutěže.

Archiv

Jak jsem vyrůstala, psaní a kreslení jsem postupně spojila dohromady a psala a ilustrovala jsem si tehdy různé pseudonoviny a pseudočasopisy, nejčastěji o zvířatech a různých zajímavostech, začala jsem kreslit i komiksy s vlastními vymyšlenými postavami, inspirované Disney příběhy, kterými žiji dodnes, a ilustrovala si pohádky.

Archiv

Spotřeba nelinkovaných sešitů tehdy byla obrovská. V období dospívání jsem kromě komiksů, které mě bavily nejdéle, začala tvořit hlavně časopisy pro děti a mládež a také psát povídky a romány. To vše do šuplíku. Mám doma řadu dokončených příběhů, ty už jsem ale, aby to bylo realističtější a připomínaly knihu, psala do sešitů s tvrdými deskami. Většinu z nich jsem si také ilustrovala, nebo alespoň obal. Kreslení postupně vystřídalo právě psaní.

Archiv

Později, když už jsem měla internet, jsem povídky začala psát na počítači a dostala jsem se k blogování, kde jsem je zveřejňovala. Design pro blogy jsem si vytvářela sama, takže jsem se naučila pracovat i s grafikou a kaskádovými styly. Začala jsem také fotit a hrát si s programy pro úpravu fotografií. Na počítači se mi podařilo v roce 2010 dokončit také jeden román, který jsem vydala u malonákladového vydavatelství. U prvotiny zůstalo, čas jsem už pak věnovala spíše článkům na blog a fotografování.

Archiv

Po škole jsem si k novinařině čichla poprvé při psaní obecních novin Ludvíkovické listy. V roce 2014 jsem se jako externí korektorka a fotografka, kterou jsem i profesně, dostala k práci v Děčínském deníku. Zanedlouho jsem nastoupila na hlavní pracovní poměr jako referentka a o dva roky později jako redaktorka. Na novinařině mě nejvíce baví pestrost práce, volná ruka a také to, že se díky reportážím dostanu na nejrůznější místa a poznám osobně i zajímavé a známé osobnosti.

Archiv

Kromě své práce mám ráda také zvířata a přírodu, takže mám domácí minizoo složenou ze psa, křížence labradora z útulku, afrických šneků, potkanů a akvária. Zvířata jsou odjakživa dalším mým velkým zájmem a za život jsem jich měla spoustu, včetně německé dogy Sama a více než dvaceti potkanů. Baví mě procházky se psem, výlety na koloběžce nebo autem, relax na zahradě, počítačové hry, filmy a dokumenty, kulturní akce jako třeba punkové a rockové hudební festivaly, cestování a samozřejmě trávení času s rodinou a přáteli.

< Předchozí
1 z 6
Další >

Nejnovější články redaktora:

Napište zprávu redaktorovi:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků severních Čech:

Prozkoumejte jiný region ČR: