Byly to dvě slečny, patnáctiměsíční Barborka Malá, která se umístila na zlaté příčce, a Sissi Gregorová, té je třináct měsíců a v naší soutěži byla bronzová.

Stříbrná Nela Francová se bohužel nemohla dostavit, jak řekli její rodiče, trápí ji nachlazení.

S miminky však byla ohromná legrace. Sami jsme nemohli uvěřit tomu, jak stačila za ten rok a kousek vyrůst. „No ano, už to je patnáct měsíců," usmála se Kamila Černá, která si vzpomněla na chvíle strávené v porodnici na ostatní maminky. „Jsme stále v kontaktu přes sociální sítě, vyměňujeme si fotografie dětí," řekla s úsměvem. Dvě medailové slečny se dokonce předháněly jeden moment v tom, která řekne více naučených slov. Oběma děvčatům totiž v učení pomáhají starší sourozenci. „Barborka se učí rychle od starší sestřičky, když se koupou, tak obě křičí Mami, mami! To nám jde," usmála se Kamila Černá, Barborčina maminka.

Malá Barborka získala hračku a knížku o Šmoulech. Právě ta ji zaujala více než hračka, s maminkou do ní nahlédly a prohlížely obrázky.

Bronzová Sissi přišla se starší sestřičkou Lilly, z hračky a šmoulí knihy měly radost obě dívky, starší si začala rychle hrát s pěnovou stavebnicí a své mladší sestřičce předváděla, jak na to.

A jestli je v plánu třetí dítě? Jedna maminka zavrtěla hlavou, druhá se zamyslela. „Já bych chtěla, ale tatínek ne," řekla nám se smíchem Martina Gregorová.

Řeč také padla na jména dětí, které nyní frčí. Podle čeho rodiče vybírali? Rodina Gregorů má dvě dcery, mladší Sissi a starší Lilly. „Nevybrali jsme tato jména, že by byla nějaká moderní nebo exotická ale proto, že se nám líbila," vysvětlil tatínek. Přesto se rodiče shodli, že se často vrací česká jména, pro děvčata například Eliška nebo Anežka, v porodnici se setkali ale také s malými Antoníny. Zvláštním tématem byla i problematika školek.

Ptali jsme se rodičů, co říkají na fakt, že dnes je ve školkách spousta techniky, takže do světel monitorů koukají už i malé děti. Jsou pro? Proti? Nikterak vyhranění nebyli. „Asi bych to nejraději kombinovala půl na půl, moderní technika ano, ale určitě zapojit i starou školu," zamyslela se nad problémem Martina Gregorová. Kamila Černá řekla, že s technikou nemá problém, naopak ji chválila, příkladem například byla ohařská školka. „Děti se s pomocí interaktivních tabulí učí třeba angličtinu, myslím, že to je užitečné," podělila se o svůj názor. Protože se ale děti po chvilce začaly nudit, s rodiči i malými medailisty jsme se rozloučili a popřáli jim, ať se vše daří.

Vy ale nezapomeňte hlasovat v anketě Miminko týdne i nyní, ze které se rekrutují další kandidáti na Miminko roku 2013!

S miminky i rodiči jsme vyrazili na příjemné posezení do kolínské cukrárny U Kraba v Obecním dvoře. Jak nám řekla Gabriela Votrubová, která v cukrárně pracuje, ke Krabovi můžete vyrazit na dobrou kávu hned v několika úpravách ať už klasické espresso, jemné latté nebo známého turka. A k tomu si na zub můžete dát spoustu zákusků. „Mezi lidmi jednoznačně vede klasika, a sice větrník," usmála se Gabriela Votrubová.