Maminky si se svými dětmi přišly vyzvednout ceny za úspěch v soutěži Miminko roku 2016. Vítězem celé ankety byl malý Fanoušek, kterému největší radost udělala fotbalová mičuda, kterou mimo jiné za vítězství získal. „Ani nevíte, jakou jste mu udělali radost,“ zářila maminka Barbora, když zjistila, že jednou z cen je právě malý fotbalový míč. „Míče miluje, tatínek je totiž fotbalista,“ vysvětlila Barbora.

A radost byla na Fanouškovi opravdu vidět. Za dobu, co byl s maminkou v redakci už míč nepustil z ruky. Sem tam si chtěl s někým z nás házet a sem tam do něj zkoušel kopat. Vůbec mu nevadilo, že je míč prozatím vyfouknutý a stále se jen usmíval.

„Náš tatínek chce mít z malé taky fotbalistku,“ prozradila maminka Emičky, která se umístila na druhém místě. Veronika Sládková proto prý doufá, že jejich druhý potomek bude kluk, aby byla dcera fotbalu ušetřená. „Ať si jednou sama vybere, co chce dělat,“ vysvětlila Veronika, že své dceři nechce lajnovat život.

Prozatím má prý Emička moc ráda pejska, který ji prý bez problému přijal. Míče a podobné věci malé slečně ještě nic neříkají.

Zatímco Emička si stále ještě užívá nošení v maminčině náručí, Fanoušek už chodí. „Je to malý ďábel,“ smála se maminka Barbora s tím, že je ráda, že jsou obě její děti takřka samostatné. František má totiž doma starší, tříapůlletou sestřičku Evičku. „Další dítě už neplánujeme,“ usmívala se Fanouškova maminka. „Už teď občas nevím, co dřív,“ připustila.

Malého Fanouška plného energie prý není lehké uhlídat například na dětském hřišti, kterého si užívá plnými doušky.