Nejčastěji používané jméno pro dívky bylo opět oblíbené jméno Eliška. Jde o jméno, které se drží na předních příčkách v ročních statistikách. V lednu se v Kolíně narodilo šest dívek, kterým rodiče dali toto jméno. Stále oblíbené je také dívčí jméno Tereza. I toto křestní jméno se několik let drží v pětici nejpoužívanějších jmen. V prvním měsíci tohoto roku přišlo na svět v Kolíně pět holčiček s tímto jménem.

Tři Anny a tři Emy

V lednu se v kolínské porodnici poprvé rozkřičely také tři Anny a stejný počet dívenek jménem Ema. Dvoje rodiče svým dcerám zapsali do rodného listu jméno Marie.
Narodily se tu také dvě Šarloty. Jedni z rodičů zvolili pro svou dcerku málo používané jméno Erika, jiní zvolili křestní jméno Gita. Jedna z dívek, která se v kolínské nemocnici v lednu narodila se bude představovat jako Valérie, další jako Olivia.

Poprvé tu spatřila světlo světa také dívka, která dostala jméno Lusiana a malá slečna, kterou rodiče pojmenovali Nga.
Žádná z dívek tentokrát nedostala dvě křestní jména.

U chlapců opět rodiče nejčastěji volili jméno Jan. Je to jedno z nejoblíbenějších českých jmen po mnoho let. Navíc jde o typicky české jméno. Honzíků se v Kolíně během prvního měsíce v roce narodilo pět. Jen o jednoho méně přišlo na svět Jakubů. Čtvery rodiče tentokrát zvolili toto jindy také velice oblíbené jméno.
Troje novopečení rodiče zvolili pro svého syna křestní jméno David. Stejný počet rodičů se rozhodl, že svého synka pojmenují dalším z velice oblíbených jmen poslední doby a dali mu jméno Vojtěch.
Ostatní jména se během ledna objevila maximálně dvakrát.´

Nedostali dvě křestní jména

V kolínské nemocnici se narodili dva chlapci jménem Adam, dva Josefové, dva Jirkové, ale například také dva Markové nebo Lukášové. Dvoje rodiče své chlapce pojmenovali křestním jménem Matěj, další dvoje rodiče svému synovi dali jméno Patrik, jiní se rozhodli pro Václava. Dva chlapci, kteří se narodili v lednu v Kolíně mají ve svém rodném listě zapsané křestní jméno Tomáš, další dva pak Tobiáš.

Kromě těchto jmen v lednu rodiče pro své chlapce zvolili například také jméno Hynek. Jeden z novorozených chlapců dostal jméno Bryan.
Poprvé světlo světa v kolínské porodnici v lednu spatřil také malý Nikolas. Další z chlapců se bude představovat jako Oliver, jiný dostal málo obvyklé jméno Radoslav.
Ani v případě chlapců se v lednu nestalo, že by některý dostal od svých rodičů dvě křestní jména.