VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TÝNEC NAD LABEM

Týnec nad Labem leží asi 12 km východně od města Kolín na výrazném vrchu tyčícím se nad řekou Labe. Město se skládá ze tří místních částí - Týnec nad Labem, Lžovice a Vinařice. V celém městě je registrováno 886 domů, z toho v samotném Týnci nad Labem 687 a má 41 ulic. Historické jádro města je od roku 2003 městskou památkovou zónu. Zdroj: www.tynecnadlabem.cz

Konec po 28 letech. Starosta Krakovan už o funkci usilovat nebude

Krakovany /ROZHOVOR/ - Neuvěřitelných osmadvacet let spojil s funkcí starosty a veřejným životem Josef Polák z Krakovan. Sám o sobě říká, že je člověk konzervativní, pravicově zaměřený, který nemění své názory podle momentální politické situace. Je přesvědčeným zastáncem parlamentní demokracie a tržní ekonomiky, přes všechny nedostatky tohoto způsobu správy věcí veřejných.

Na festivalu Rockový Týnec zahrála pětice legendárních kapel

Týnec nad Labem /FOTOGALERIE/ – I letos uspořádalo vedení města poslední srpnovou sobotu rockový festival, na kterém tradičně vystupují kapely spojené osobami muzikantů s pořádajícím Týncem nad Labem.

OBRAZEM: V Týnci nad Labem se potkaly Týnce

Týnec nad Labem – Setkání Týnců se letos opět odehrálo v tom u Labe. Při té příležitosti se nejen týnečtí mohli pobavit v sobotu 2. června zejména na ostrově přímo u řeky.

Lidé jsou pro výstavbu marketu

Týnec nad Labem - V Týnci nad Labem by měl být postavený supermarket. Zastupitelé obdrželi vizualizaci možného záměru, z kterého vyplývá, že se společnost provozující market možná neobejde bez dvou pozemků města z důvodu podmínky, že zásobování bude prováděné pouze z ulice Tyršova. 

FOTO: Nemocní bubeníci zhatili účast několika kapel

Týnec nad Labem – Nakonec pět kapel vystoupilo v sobotu na již šestnáctém ročníku festivalu Rockový Týnec, který v areálu Ostrov pořádá sama obec. Z původně avizovaných skupin vypadly Elysium a Dargis a nakonec i dodatečně nominovaní Imseti. A úvodní Cavern nahradila partička říkající si Notor Band. Všechny omluvenky byly vystaveny na úkor bubeníků.

Metalový Týnecký mazec byl letos mezinárodní, nejvíc ale nadchli domácí

Týnec nad Labem /FOTOGALERIE/ – Osm hodně tvrdých kapel se představilo v sobotu v areálu Ostrova v Týnci nad Labem na již jedenáctém ročníku festivalu Týnecký mazec.

Dračí lodě i dětský den, to byly Svátky Labe

Týnec nad Labem /FOTOGALERIE/ - Svátky Labe jsou kulturně-společenskou akcí oslavující řeku Labe v Týnci nad Labem. Součástí oslav, které se konaly v pořadí poosmé, byly závody dračích lodí a oslava Dne dětí.

Týnečtí řeší mateřinku

Týnec nad Labem - Týnečtí se chystají na schvalování výjimky z nejvyššího počtu dětí ve třídě místní mateřské školy pro příští školní rok. Stejně tak budou hovořit o uzavření provozu školičky o letních prázdninách, které jsou za rohem.

Lipecké děti čistily prameny i sehrály pohádku

Lipec /FOTOGALERIE/ - Lipecké děti s pomocí sousedů z Krakovan se pustily do čištění pramenů zvaných U Žlábku. V horní části staré lipecké návsi odedávna pramení voda z lesů, které obec obklopují od východu k jihu.

Mateřinka zve na zápis

Týnec n. L. – Zápis do mateřské školy v Týnci nad Labem se koná 3. května od 9 do 15 hodin. Rodiče by s sebou měli vzít rodný list dítěte.

Nemám žádný cestovatelský sen, všechny jsem si splnil

Týnec nad Labem /ROZHOVOR/ - Dušan Bartůněk je pořadatelem nového cestovatelského festivalu Na@Na v Týnci nad Labem a také cestovatel, který navštívil mnoho zemí světa. V rámci akce přednášel o Amazonii. Navštívil však například také Afriku nebo Skandinávii.

Na osmou traktoriádu přijelo 80 strojů

Lipec – Na místní hřiště se sjelo přes osm desítek traktorů z různých koutů republiky na osmý ročník traktoriády, kterou zahájila spanilá jízda obcí směrem na Radovesnice II do Muzea veteránů, kde si samozřejmě účastníci akce prohlédli jednu z největších sbírek motocyklů a dalších veteránů, které zde shromáždil Bohumil Vokál.

FOTO, VIDEO: Svátky Labe v Týnci

Týnec nad Labem - Letos se v prostorách mariny v Týnci nad Labem uskutečnil už sedmý ročník Svátků Labe. Měl štěstí na počasí, účast posádek dračích lodí byla v velmi slušná, návštěvníci spokojení.

FOTO, VIDEO: Sportovní kemp Zuzany Hejnové ve Veletově

Veletov - Dvoudenní kemp HESU – sportovní akademie dvojnásobné běžecké mistryně světa Zuzany Hejnové, samozřejmě za její osobní účasti, se uskutečnil o víkendu ve sportovním středisku ve Veletově.

FOTO, VIDEO: Muzeum veteránů se otevírá veřejnosti

Radovesnice II - Pro veřejnost se v sobotu 10. října poprvé otevírá Muzeum veteránů v Radovesnicích II. Jeho exponáty shromažďuje Bohumil Vokál od roku 2010, kdy si, jak sám říká, pro malé potěšení pořídil dva stařičké traktory Zetor 25, jeden kultivační a jeden silniční. Dnes sbírka obsahuje 72 traktorů, 213 motocyklů, čtyři nákladní automobily, 15 stabilních motorů, pět vestaveb řemeslných dílen, 85 dalších strojů a zařízení a spoustu nástrojů.

OBRAZEM: Čtrnáctý ročník festivalu Rockový Týnec

Týnec nad Labem – Až po třetí hodině ranní skončil již čtrnáctý ročník festivalu Rockový Týnec, který v areálu Ostrov v Týnci na Labem pořádá samo město.

FOTO, VIDEO: Lipecká neckyáda

Lipec – Počasí přálo, veselá hudba hrála a kolem nádrže u srubu U Tří smrků se sešla prakticky celá vesnice i nemálo lidí z okolí. Přilákala je v pořadí už třetí lipecká neckyáda, kterou na sobotní odpoledne a večer zorganizovali lipečtí dobrovolní hasiči za pomoci místních obyvatel.

Kamerový systém v Týnci nad Labem nejspíše nevyroste

Týnec nad Labem - Současná situace není zrovna nakloněná výstavbě kamerového systému v Týnci nad Labem.

Týnec se pustí do velkých investic, říká starosta

Kolín - Co se na tento rok chystá v Týnci nad Labem? Co se opraví, co se nakoupí, jak to pomůže v životě tamějším občanům? O tom jsme si popovídali s jeho starostou Dušanem Žmolilem

Školku Týnec nad Labem rozšiřovat nemusí

Týnec nad Labem - Město nemusí řešit situaci, kterou řada obcí musí aktuálně napravit.

V Týnci finišuje revitalizace slepého ramene Labe a další krátké zprávy

Kolínsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

FOTO, VIDEO: Maškarní rej v Krakovanech

Krakovany - Krakovanské maminky spolu s učitelkami ze základní a mateřské školy uspořádaly v sobotu veselý maškarní rej pro děti. Vydovádět se přišla více než stovka malých prcků i větších slečen a mladých pánů.

V Týnci nad Labem zvítězili nezávislí, získali deset křesel

Týnec nad Labem - Deset mandátů z jedenácti získalo v komunálních volbách sdružení Týnec nad Labem 2014, pro které hlasovalo 84,53 procenta voličů. To nezávislým kandidátům zajistilo většinu křesel v zastupitelstvu města.

V Týnci budou bojovat o přízeň voličů dvě strany

Týnec nad Labem - Celkem dvacet dva kandidátů se utká o přízeň voličů v komunálních volbách do městského zastupitelstva v Týnci nad Labem.

V Týnci zbývá postavit ještě čtyři kilometry kanalizace

Týnec nad Labem - Jedna z největších investičních akcí Týnce nad Labem směřuje do zdárného konce.

Týnec nad Labem dokončuje kanalizaci, poslouží 1800 lidem

Týnec nad Labem - Stavba kanalizace v Týnci nad Labem a přilehlých obcích pokračuje do zdárného konce.

Krakovany oslavily 770 let od svého založení

Krakovany - Kolem 250 obyvatel se přišlo podívat, pobavit, popovídat, zatancovat, zkrátka zapojit se do oslav 770 let od založení obce. Oslavovalo se posezením v restauraci, prohlídkou školy a školky, nechyběla slavnostní bohoslužba s vystoupením dětí z místní základní školy a pěveckého souboru z Trnávky atd.

Peníze na boj se zločinem získá i Týnec nad Labem

Kolínsko - Podaří se tentokrát zastavit narůstající vlnu kriminality na Kolínsku? Možná pomůže téměř pět milionů, které středočeská města získají od státu na prevenci kriminality.

Týnec revitalizuje rameno Labe

Týnec nad Labem - Revitalizované mrtvé rameno Labe nabídne lidem zajímavou procházku.

Týnec chce zatočit s kriminalitou

Týnec nad Labem - Na kriminalitu si chtějí posvítit v Týnci nad Labem. Vedení města totiž plánuje vybudovat kamerový systém, který by dohlédl zprvu hlavně na centrum města, později by se rozšířil i do dalších lokalit. Levně to ale nevyjde.

Soutěžilo spolu třicet druhů sekaných

Týnec n. L. – Již devátý rok se v hotelu na týneckém náměstí konalo mistrovství v pečení sekané. Letošní počet kulinářských kousků nepřekonal rekord z roku 2012, kdy se sešlo 32 soutěžících, ale bylo to o chlup. K posouzení o nejlepší sekanou se ucházelo 30 krásných buclatých sekaných.

FOTO: Na Rockovém Týnci hrálo devět kapel různých žánrů

Týnec nad Labem – Nakonec devět kapel různých rockových odnoží vystoupilo v sobotu v týneckém areálu Ostrov na festivalu pojmenovaném Rockový Týnec, který pravidelně organizuje místní městský úřad.

NAŠÍM OBJEKTIVEM: Týnecký mazec posedmé

Týnec nad Labem – Posedmé uspořádala týnecká metalová kapela Elysium v místním letním parketu na Ostrově festival tvrdé hudby pojmenovaný Týnecký mazec.

FOTO: Ochutnávka Kmochova Kolína pro obyvatele Týnce

Týnec nad Labem - Ochutnávku tónů letošního jubilejního 50. ročníku Kmochova Kolína mohli tradičně okusit i obyvatelé okolních měst, kam orchestry se svými skladbami vyjely.

Likviduje někdo v okolí ulice Majerové zvířata?

Týnec n. L. - Někdo to řeší tak, že už dokonce i kočku vodí po ulici na vodítku. Důvod? Lidé se obávají, že jejich domácí mazlíčky v okolí někdo zabíjí. V jedné rodině přišli už o šest koček, většina zmizela beze stopy.„Hledal jsem po silnici, díval se do příkopů, nic. Jako by se do země propadla," popisuje majitel jeden z případů.

Plameny zničily celou budovu, nafta se naštěstí nevznítila

Lžovice – Několikamilionovou škodu způsobil požár v areálu dopravní společnosti ve Lžovicích. Plameny zničily administrativní budovu, jež zároveň sloužila i ke skladovacím a ubytovacím účelům.

Mistrovství v pečení sekané letos téměř ovládly ženy

Týnec n. L. – Již poosmé se v týneckém hotelu sešli přední odborníci na pečení sekané. Konalo se tu totiž tradiční mistrovství v této voňavé disciplíně.

Týnec začal budovat nové hřiště

Týnec n. L. – Nejen obyvatelům Týnce n. L. bude sloužit nové moderní multifunkční hřiště, které nyní začíná vznikat.

Loňské neckiádě nepřálo počasí, letos se za něj intervenovalo

Polní Chrčice – Ve větší síle se, doufejme, do příštího víkendu ukáže sluníčko, aby mohlo zahřát veselé a zmáčené účastníky tradiční  tradiční Chrčické neckiády. Ta se letos koná už po šestadvacáté, takže lze bez velké nadsázky říci, že se jedná o ojedinělou akci svého druhu na Kolínsku s dlouholetou tradicí.

FOTO: Svátky Labe přilákaly přes tisíc lidí

Týnec nad Labem – Počasí jak na objednávku. Ani horko k zalknutí, ani provazy deště. Tak se podařilo organizátorům vystihnout termín pro Svátky Labe.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT