VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PEČKY

OBRAZEM: Zárubovské renesanční slavnosti na zámku Radim

Radim – Sobotní čtvrtý ročník Zárubovských renesančních slavností na zámku Radim se vydařil. Den plný šermu, hudby, tance, her, zkrátka zábavy pro celou rodinu. Za pěkného počasí přinesl vystoupení skupiny historického šermu Collegium Armatum, renesanční tance, hudbu skupiny Trubaka, soutěže pro děti, klidně i s rodiči, dobové tržiště, tvořivé dílny pro děti, samozřejmě prohlídky atd.

Povodně je naučily, teď nakupují pytle

Radim Snad nikdo by nevěřil, že z vysokého koryta, které má Výrovka v Radimi, se může vylít voda.

Prohlížím si lidi a podle zajímavých typů někdy tvořím loutky

Pečky - Rozhovor s řezbářem, nositelem ocenění Mistr tradiční rukodělné výroby Středočeského kraje Jiřím Rückerem

FOTOGALERIE: Radimské děti si přišly pro pěkné známky

Radim - Krásné známky na vysvědčení, spousta diplomů, úsměvy na rtech a jen sem tam nějaká výtka. Tak to vypadalo poslední školní den na základní škole v Radimi

Po chodnících v centru už se nebude klopýtat

Pečky – Do nápravy havarijního stavu nejfrekventovanějších chodníků v centrální části města se pustili v Pečkách. A úspěšně. V těchto dnech otevírali další etapu oprav chodníků pod výstižným názvem Chodíme. Netrpíme!

Tisíce lidí navštívilo výstavu železničních modelů v Pečkách

Pečky -  Již po desáté se pečečtí modeláři rozhodli uspořádat velkolepou výstavu železničních modelů.

Vlaky stále nejezdí

Pečecko/Kouřimsko – Povodně, které zasáhly Kolínsko po sobě zanechaly spoustu škod. Mimo jiné způsobily problémy na železniční trati z Peček do Kouřimi. V některých místech jsou koleje podemleté.

Povinná výbava na Colorado? Vesta a cedník

Radim -  Americká řeka Colorado je pro vodáky tím, co Mt. Everest pro horolezce. Symbol, touha, výzva.

OBRAZEM: Pečecká desítka s rekordní účastí

Pečky – V podmračené sobotě, kdy nebe co chvíli hrozilo deštěm, se do ulic města vydaly stovky lidí. V závodnických dresech i v „civilu" a připravenými deštníky v podpaží. Běžel se totiž 34. ročník Pečecké desítky, memoriálu Jardy Kvačka. Po dopoledních žákovských kategoriích a mílařích, alias lidovém běhu v parku v parku se na start hlavního závodu u hasičské zbrojnice postavil rekordní počet účastníků.

Dřevěné kolejiště pro děti i scénky pouze pro dospělé: taková je výstava železni

Pečky -  Snad trochu schované, ale podle informačních tabulí dobře dohledatelné, je místo, kde najdete železniční modely.

OBRAZEM: Starostova dvanáctka hrála v Radimi

Radim - V plesové sezoně by se nemělo zapomínat ani na příznivce dechové hudby.

Pamětníci pomohli mladým historikům, pomůžete i vy?

Ratenice – Na tři desítky pamětníků se shromáždilo na Obecním úřadě v Ratenicích. Přijali totiž pozvání od skupiny mladých historiků, kteří pracují pod křídly občanského sdružení Ratenická včela.

Blokuje dostavbu pečeckého obchvatu i cyklostezka?

Pečky – Silnice vedoucí jen do poloviny. Tak vypadá už několik let obchvat Peček. Pěkná nová, široká, obchvatná komunikace vás hezky vyvede kolem města přes nadjezd a pod ním najednou buch – dopravu svede zase pěkně zpátky do centra, a k tomu ještě kolem školy.

OHLÉDNUTÍ: Argema přilákala do chotutického klubu rockery

Chotutice - Na čtyři sta rockerů se sešlo na povánočním koncertu skupiny Argema.

Pečecká škola uspořádala sbírku pro zvířata v záchranné stanici

Pečky/Pátek – Adventní čas a období vánočních svátků bývá pro mnohé z nás příležitostí, jak nezapomenout na své blízké a obdarovat je nějakou drobností. Na zvířátka v Záchranné stanici pro zraněné živočichy v Pátku u Poděbrad také každoročně nezapomenou žáci Základní školy Pečky ve Švermově ulici.

V Radimi se uskutečnila vánoční výstava

Radim - Výstava, jejíž součástí byl také prodej nejrůznějších vánočních dekorací, se uskutečnila v obřadní síni v Radimi. Lidé mohli výstavu navštěvovat po oba dny uplynulého víkendu.

Mikulášskou besídku si užily děti v Radimi

Radim - Odpoledne plné soutěží si užilo několik desítek dětí z Radimi. Za sladkou odměnu děti nosily pingpongové míčky na lžičce, skákaly žabáky nebo kutálely velký míč mezi kuželkami.

Na hodinku zpátky do 17. století

Radim  - „Jediné, co po vás chci je představivost. Zanedlouho se totiž ocitneme v 17. století," upozornil všechny přítomné návštěvníky průvodce zámku Radim. Začínala totiž jedna z nočních prohlídek. Čekala na nás prohlídková trasa při svíčkách a těšit jsme se mohli také na místní kuchyni…

Jako první obec v Česku uložily Ratenice Kameny zmizelých

Ratenice – Od deportace ratenických Židů do koncentračních táborů uplynulo rovných 70 let. Při příležitosti tohoto smutného výročí byl chodník na návsi osazen třemi mosaznými dlažebními kostkami. Jedná se o takzvané Kameny zmizelých, které připomínají oběti holocaustu. V Česku dosud byly kameny umísťovány pouze ve městech, Ratenice jsou první vesnicí, která se do celoevropského projektu zařadila.

FOTO: Pečky dva dny voněly medem

Pečky – Zcela originálně oslavili včelaři Pečecka 100 let od založení spolku včelařů. Dny medu se konaly v kulturním domě v Pečkách a program byl pestrý, naplněný mnoha zajímavými akcemi, ale největším úspěchem byla soutěž 
o nejlepší med.

Rateničtí poslali do Washingtonu dárek Miloši Formanovi

Ratenice/Washington – Zcela unikátní dárek pro režiséra Miloše Formana k jeho 80. narozeninám připravili mladí historici ze sdružení Ratenická včela. Přestaven byl v pátek v prostorách Motion Pictures Association ve Washingtonu při slavnostním večeru v rámci festivalu Mutual Inspirations 2012 – Miloš Forman. Přímo Miloši Formanovi, který se ze zdravotních důvodů slavnostního večera nezúčastnil, dárek z Ratenic v nejbližších dnech předá velvyslanec ČR 
v USA Petr Gandalovič.

Kovbojové slaňovali děti přes Výrovku

Radim – Nedělní odpoledne v zámecké zahradě a přilehlém okolí patřilo dětem. Ty procházely trasu plnou pohádkových postav. Celkem jedenáct stanovišť a tím i jedenáct úkolů čekalo na každé z nich.

Dívky hýbaly pořadím v Radimské kouli

Radim – Letos po jedenácté se sešli příznivci petanque na svépomocí vybudovaném hřišti, aby změřili své síly a ukázali, kdo je tentokrát nejlepší. Turnaj pěti družstev začínal už v sedm hodin ráno, a to utkáním nováčků.

FOTO: Plaňanské hemžení

Plaňany - Na plaňanském hřišti se to při skautskémHemžení skutečně dětmi jen hemžilo. A to nebylo nikterak skvělé počasí.

Kopaná slaví 90 let, pořadatelé přichystali čtyřdenní oslavy

Plaňany – Plné čtyři dny budou v Plaňanech oslavovat kulaté výročí místního fotbalu. TJ Sokol Plaňany – kopaná slaví krásných 90 let od svého vzniku.

PečkyFEST: Festival tvrdé muziky opět přilákal hudební nadšence

Pečky – Třetí pokračování festivalu PečkyFEST, který tvoří parta přátel a příznivců tvrdé muziky se odehrálo v areálu pečeckého hřiště. Fanoušci se začali scházet ještě před začátkem festivalu a užívali si příjemné páteční odpoledne s oroseným mokem v ruce.

OBRAZEM: Bezpečné prázdniny v Plaňanech

Bezpečné prázdniny. Takový zvolili organizátoři, tj. Sbor dobrovolných hasičů Plaňany ve spolupráci s městysem,  název pro akci u tzv. velkého rybníka v Plaňanech. 

OBRAZEM: Zárubovské renesanční slavnosti

Radim – Šermířsko divadelní vystoupení, loutkové představení, renesanční tance, dobové tržiště, dobová hudba, prohlídky zámku, soutěže pro děti. To a mnoho dalšího byly sobotní Zárubovské renesanční slavnosti na zámku v Radimi.

Jel pod vlivem drog a bez řidičáku k tomu

Dobřichov – Třicetiletý muž za volantem vozidla Opel Corsa patrně znervózněl, když ve zpětném zrcátku uviděl policejní hlídku. A měl důvod. Přesněji řešeno hned tři dobré důvody k nervozitě. A také správné tušení, že jej policisté z pečeckého obvodního oddělení mají v úmyslu zastavit.

Řidič narazil, vycouval a ujel

Pečky – Policie žádá případné svědky, kteří by mohli podat konkrétní informace k řidiči vozidla BMW, jež bouralo v Pečkách, aby se přihlásili na telefonních číslech 974 874 598, 974 874 251 nebo na lince 158.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT