VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PEČKY

Pečky mají starostku Alenu Švejnohovou. Řešit chce severní obchvat města

Pečky - Ve volbách získali devět mandátů, utvořili koalici s celkovou silou 13 mandátů z celkových 21 a nyní mají po ustavujícím zastupitelstvu. Tak by se dala shrnout situace v Pečkách na Kolínsku. Starostkou se tak pro další čtyři roky stala Alena Švejnohová, která vedla kandidátku SNK Naše Pečky. Vládnoucí koalici tak vedle nich tvoří strana ČSSD a uskupení Pečky Pečákům.

OBRAZEM: V Pečkách odhalili sochu T. G. Masaryka

Pečky - Ke stému výročí založení Československa odhalili Pečky sochu prvního prezidenta Tomáš Garrigue Masaryka. Po slavnostním ceremoniálu kolem sochu zůstávali lidé, kteří se s ní chtěli na památku vyfotografovat. I přes deštivé počasí si na náměstí našla cestu spousta lidí.

Pečky odhalí sochu T. G. Masaryka. Vlastně potřetí

Pečky - Sto let Československa se chystají Pečky oslavit ve velkém. Odhalí totiž více jak třímetrovou sochu prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Město ji nechalo odlít a brzy bude ze slévárny putovat do města.

S Pečkách vyhrálo SNK Naše Pečky, získalo devět mandátů

Pečky – Povolební vyjednávání čekají i Pečky. Ani zde se vítězi nepodařilo získat nadpoloviční většinu hlasů, třebaže se ale blížil.

OBRAZEM: Na pečecké vinobraní přijel na koni kníže Václav

Pečky - Kremlův park byl v pátek zaplněn lidmi, kteří chtěli ochutnat moravská i česká vína, a také sladký burčák. Druhý ročník Pečeckého vinobraní dokonce poctil svou návštěvou kníže Václav. Jeho podobu si na chvíli propůjčil hlavní organizátor vinobraní Michal Müller. 

Starosta Peček funkci obhajovat nebude. Už musejí přijít mladší, říká

Pečky - O jednadvacet postů v pečeckém zastupitelstvu se nadcházející komunální volby utká šestice stran. Současný starosta Milan Urban ale už post obhajovat nebude. Po dvanácti letech starostování v politice končí. „Důvodů je hodně, ale bude mi šedesát devět let. Už musejí přijít mladší,“ řekl s úsměvem.

Pečecký park čeká vykácení. Kvůli kůrovci, ničí stromy

Pečky – Pečecký park mizí, v těchto dnech se v něm odehrává kácení. Důvodem je kůrovec. Ten napadl stromy v parku a nyní je čeká pád k zemi. Lidé volají po nových stromech – uvědomují si ale, že to bude trvat, než dorostou do úctyhodných rozměrů těch, které napadl brouk-škůdce.

OBRAZEM: Mašinkou přijel do Peček bigbít

Pečky - Již tradičně se v Pečkách konala v sobotu 26. května Dětská pouť, aneb Jede, jede mašinka. Vedle celodenního programu, jako byly pouťové atrakce na náměstí, prohlídka techniky místního sboru dobrovolných hasičů, který letos slaví 140. výročí založení a pirátské lodi na místním rybníku, se konala také výstava železničních modelů, jež patří k největším v České republice.

OBRAZEM: V Pečkách se sešla stovka členů rodu Hrubešů

Pečky – Premiéru měl v sobotu odpoledne v pečeckém kulturním středisku sraz rodu Hrubešů. Zorganizoval ho Vladimír Hrubeš, původně rodák z Kolína, který na tvorbě rodokmenu pracoval plných sedm let. Výsledkem bylo vystopování celé rodové linie od, jak sám říká, „praotce Hrubeše“ až ve 14. století a v sále kulturního střediska stovka jeho potomků od 0,5 do 92 let.

Než starosta skončí, chce realizovat několik změn

Pečky – Ačkoliv starosta Peček Milan Urban působí v komunální politice už od 90 let a starostou je dvanáct let, v dalších komunálních volbách, které proběhnou v říjnu, už nemá v plánu obhajovat post starosty znovu. Drží se totiž hesla třikrát a dost. Přesto by ale rád dotáhl několik projektů, které jsou v realizaci, případně by jejich realizace byla pro město třeba.

Drogy nezmizely úplně, ale v Pečkách se už žije lépe

Pečky – Drogová scéna v Pečkách, která ve své zlaté éře připomínala tak trochu divoký západ, se stala nejen mezi místními obyvateli jistým mýtem, který se stále traduje. Bohužel má ale velmi reálné základy.

Pečky stále doufají v severní obchvat. Dočkají se?

Pečky – Severní obchvat by městu odlehčil, realizace ale stále vázne.

OBRAZEM: V Pečkách absolvovali žáci Základní umělecké školy

Pečky - Ve středu v podvečerních hodinách se v sále pečecké Základní umělecké školy uskutečnil letos již druhý absolventský koncert.

Lukáš Hanzelín: Chci dělat akce, na kterých se budou lidé stmelovat

Pečky /ROZHOVOR/ – Měsíc a čtyři dny ve funkci má za sebou nový ředitel Kulturního střediska Pečky Lukáš Hanzelín. Oficiálně nastoupil od 1. března a hned po třech týdnech se ve středisku a okolí konala vydařená a hojně navštívená akce Vítání jara.

Na Kolínsku vysadili první ze tří stromů Olgy Havlové

Kolínsko – Tři z 85 stromů vysazených po celé zemi při příležitosti nedožitých 85. narozenin Olgy Havlové budou zapouštět své kořeny na Kolínsku. První z nich, lípu srdčitou, vysadili v Pečkách, další v pořadí bude Kolín, kde se sázení chystá na 4. dubna, a v Českém Brodě pak na podzim.

Pečky přivítaly téměř devět set běžců. Vítězem hlavní kategorie se stal Jan Janů

Pečky /FOTOGALERIE/ - Sobota 10. března patřila již 39. ročníku Pečecké 10 - Memorialu Jardy Kvačka. Dopoledne se konalo na tratích v parku šestnáct mládežnických závodů v různých kategoriích. Děti závodily s velkým nadšením a zaujetím, jako o mistra světa.

Letošní Pečeckou desítku posvětil olympijský výbor

Pečky – Milovníci běhu se můžou v sobotu 10. března připravit na 39. memoriál Jardy Kvačka – Pečeckou desítku, která je pro letošní rok součástí projektu Českého olympijského výboru s názvem Česko sportuje. 

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Pečkách

Kolínský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Kolínska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem. V pátek 22. února najdete v tištěném vydání Kolínského deníku archivní snímky, které připomenou, jak se v Pečkách žilo v dřívějších dobách.

Žáci z Peček opět mysleli na nemocná zvířata

Pečky - Každý rok před Vánoci do Záchranné stanice na Huslíku putuje vánoční sbírka pro tamní zvířecí svěřence. Tradiční akci pořádá Základní škola Pečky pod vedením Kateřiny Čihákové.

Archeologické práce na obchvatu jsou přerušené

Plaňany – Archeologické práce na stavbě plaňanského obchvatu jsou v současné době přerušené. Archeologové podle stavbyvedoucího Vojtěcha Hvězdy čekají na vyjádření Středočeského kraje, který musí schválit financování prací. Archeologové navíc mohou pracovat pouze za příznivého počasí. Do kdy budou jejich práce trvat, není jasné.

Na náměstí chtějí zeleň a kolostavy, parkování ne

Pečky – Pečky se chystají na obnovu Masarykova náměstí. Ještě před tím, než začal architekt pracovat na návrhu rekonstrukce si pohovořil s obyvateli města, aby si nejprve vyslechl jejich názor a případně do studie zpracoval požadavky. Jako první otevřel architekt Jan Drška otázku parkování.

Silnici uzavře v prosinci oprava

Pečky/ Ratenice – Od 7. prosince bude uzavřená silnice třetí třídy vedoucí z Peček na Ratenice. Důvodem je oprava povrchu této silnice v celé její šíři. Uzavírka bude tedy úplná a je stanovená objízdná trasa, kterou mohou řidiči směřující z Peček na Ratenice využívat.

Obchvat zatím nebude, opraví průtah městem

Pečky – Rekonstrukce hlavního tahu přes centrum města čeká Pečecké. Cílem je zklidnit dopravu ve městě. „Projekt oprav je úplně v plenkách, jsme na začátku,“ řekl na úvod starosta města Milan Urban s tím, že vedení města v současné době jedná se zpracovatelem projektové dokumentace ohledně přípojek vedlejších komunikací.

OBRAZEM: Lampiony štěstí vzlétly nad Radim

Radim - Stejně jako v minulém roce, i letos Radimští zakončili lampionový průvod na fotbalovém hřišti, kde vypouštěli lampiony štěstí. Ještě předtím však osvětlený průvod prošel několika ulicemi obce. Děti se svými rodiči i ostatní zájemci vyšli od zdejší základní školy, prošli Karlínem a poté se podél Výrovky dostali na hlavní silnici směrem na Pečky. Novými ulicemi pak prošli právě na fotbalové hřiště, kde průvod končil.

Budoucnost parku na zasedání neprobírali

Pečky – Budoucnost městského parku je v současné době v Pečkách tématem číslo jedna. Mnozí místní obyvatelé právě kvůli diskuzi o parku dorazili na zasedání zastupitelů.

Kolínští policisté si došlápli na dealery drog

Pečky – Kolínským kriminalistům se podařilo zadržet šest lidí, kteří se podíleli na distribuci drog. Po dvou dalších osobám ještě pátrají. „Zapojené byly v podstatě čtyři rodiny,“ vysvětlil vedoucí Služby kriminální policie a vyšetřování Michal Dupák.

OBRAZEM: Strašidelný rej si užily děti v Pečkách

Pečky - Strašidelný rej se konal v neděli od14 hodin v kulturním domě v Pečkách. Děti na sobě měly různé masky a nechyběla čarodějnice, bílá paní, Spiderman nebo princezna. 

Železniční modeláři prezentovali v Pečkách svou činnost

Pečky /FOTOGALERIE/ – Výstava modelových kolejišť se konala v sobotu od 9 hodin v Pečkách. Bylo zde v provozu deset kolejišť různých velikostí i různých časových období. Například jeden z panelů znázorňuje švýcarské Alpy, další válečné období. Výstava nejvíce zaujala malé děti, které byly velmi nadšeny.

Máte dotazy? Pošlete je, vyzvali ochránci zeleně

Pečky – „Milí přátelé, blíží se termín veřejného zasedání. Na minulém VZ bylo těžké dostat se ke slovu a položit svou otázku vedení města. Pokud máte zájem, pošlete nám své dotazy neveřejně do zpráv nebo je napište do komentáře,“ vyzývají obyvatele Peček lidé, kteří stojí za skupinou Pečecký park.

FOTO: Ke dni vzniku československého státu běželi parkem

Pečky - Podzimní běh parkem si nenechalo ujít několik desítek sportovců z Peček a okolí. Ti se sešli před desátou hodinou dopoledne ve sportovní hale. Běh se pak konal v parku Svobody. Každý závodník musel zdolat deset kilometrů dlouhou trať. Závodníci tak běželi dvanáct koleček okolo městských sportovišť. Běh se konal již po pětadvacáté a jde o běh ke dni vzniku samostatného československého státu. 

Zrekonstruovali památník

Pečky /FOTOGALERIE/ - Památník obětem světových válek v Pečkách se dočkal rekonstrukce. Do konce týdne okolí památníku upraví zahradník a pak již bude pietní místo připravené na oslavy státního svátku.

Nedočkavci čekali venku před otevřením volební místnosti

Pečky - Volební komise 4. okrsku v Pečkách se začala ve zdejší sokolovně scházet v půl druhé. Bylo potřeba připravit obálky a zapečetit urny. Už pár minut před druhou hodinou stáli venku první nedočkavci.

O parku v Pečkách by měli rozhodnout také občané

Pečky – První návrh revitalizace městského parku mají v současných dnech v rukou zastupitelé města. Ti se mohou vyjádřit k předloženému prvotnímu projektu a jejich připomínky zpracovávají zaměstnanci odboru životního prostředí. 

Kácíme jen poškozené či suché dřeviny, říká radnice

Pečky - Revitalizace pečeckého parku je ve městě velkým tématem. O park a jeho budoucnost se živě zajímá například místní obyvatelka Lenka Třísková, která tvrdí, že za posledních devět měsíců bylo v parku vykáceno asi šedesát dřevin a v parku se takto kácí již 20 let.

Pečečtí znají prvotní návrh revitalizace

Pečky - Pečečtí zastupitelé mají k dispozici první hrubý nástin nové podoby městského parku. Svými slovy to potvrdil místostarosta města Milan Paluska. „Viděli jsme prvotní studii,“ řekl s tím, že vedení města zatím nemá ke studii, která mapuje silné a slabé stránky parku, připomínky od zastupitelů k dispozici. Ti mají možnost se vyjádřit v následujících dnech.

Nedostali jsme žádost, brání se Drážní úřad

Pečecko /INFOGRAFIKA/ - Rekonstruované přejezdové zařízení na trati Pečky Kouřim na silnici z Peček do obce Tatce stále nefunguje. A podle mluvčího Drážního úřadu Martina Nováka ani fungovat nemůže. „Průkaz způsobilosti vydává Drážní úřad na základě podání žádosti. Takovou žádost ale neobdržel,“ vysvětlil Martin Novák.

Krimi mix: Pomozte najít bezohledného řidiče

Kolínsko - Přinášíme vám krimi zprávy z regionu.

OBRAZEM: Poměřili síly v minigolfu

Pečky - Děti i dospělí se mohli účastnit minigolfového turnaje, který se konal za kulturním domem v Pečkách. Zájemci z Peček a okolí se sešli na minigolfovém hřišti už hodinu po poledni, aby měli čas na trénink. Samotný turnaj pak začal ve 14 hodin. Při tréninku se amatérům dostávalo rad od členů Minigolfu Pečky. Radili například, kterým míčkem hrát jakou překážku nebo jaký úhel odpalu je nutné použít.

Na přejezdu číhá smrt, signalizace nefunguje!

Pečky – Železniční přejezd nedaleko Peček na silnici do obce Tatce zvedá vlnu emocí. U železnice jsou totiž již dlouhodobě nainstalovaná výstražná světla, stále však nefungují.

Domácí čistírny odmítají, zřejmě nechtějí platit stočné

Plaňansko - Blinka, Poboří a Hradenín – to jsou obce, kde by městys Plaňany rád vybudoval domácí čistírny odpadních vod. „Objeli jsme vesnice, abychom lidem vysvětlili záměr, technické provedení čistíren a následnou provozní a finanční náročnost “ řekl starosta Martin S. Charvát s tím, že podle účasti obyvatel obcí to vypadá, že zájem o čističky spíše není.

Revitalizace parku přinese i parkovací místa

Pečky /INFOGRAFIKA/ - Pečečtí chtějí revitalizovat městský lesopark v areálu AFK. Jeho obnova by měla mimo jiné přinést řešení v parkování vozů při fotbalových utkáních. „V současné době připravujeme projektovou dokumentaci,“ prozradil starosta města Milan Urban. Ještě předtím muselo město nechat vypracovat geodetické zaměření jednotlivých stromů v lesoparku a také dendrologický průzkum. 

Vyschlé studny trápí nejen Blinku

Blinka - „Musím ještě zalít levanduli a trávu," sdělila mezi řečí Lenka Pavlíčková svému manželovi Jaroslavovi. V tom jejímu muži zazvonil telefon. Volal soused, že nemá vodu ve studni.

AKTUALIZOVÁNO

V kostele sv. Václava se konalo slavnostní posvěcení vlajky

Pečky /FOTOGALERIE/ - Pečečtí se v neděli dopoledne sešli u místní radnice, aby odsud vyšel slavnostní průvod do kostela sv. Václava. Průvod zdobil nejen nový prapor města, ale také prapory zdejších hasičů a sokolů. „Dorazil předseda poslanecké sněmovny Jan Hamáček, který nám v únoru dal právo užívat vlajku města," prozradil pečecký starosta Milan Urban.

Socha Masaryka se možná vrátí do Peček

Pečky - Socha T. G. Masaryka byla v minulosti součástí stejnojmenného náměstí v Pečkách. V blízké budoucnosti by se socha na své místo mohla vrátit. Její originál, který byl dílem Ladislava Šalouna, byl však za minulého režimu zničený. Pečky by tedy musely nechat vyrobit repliku původní sochy.

O premiéru Mamma Mia byl velký zájem

Pečky - V pečecké Základní umělecké škole uvedli premiéru muzikálu Mamma Mia v nastudování žáků.

Chystají výtah i kuchyňku

Pečky – Pečečtí dělají statický průzkum ve staré budově školy. Chtějí zjistit, zda právě v této části budovy může stát výtah, který by zajišťoval bezbariérový přístup do celé budovy staré školy.

Sál pečecké ZUŠ zaplnil muzikál Mamma mia

Pečky /FOTOGALERIE/ - Do celostátní akce ZUŠ Open se zapojila také Základní umělecká škola v Pečkách. Na programu bylo mnoho vystoupení místních žáků jako například pěvecký sbor – Notičky, taneční obor – Pekla vdolky, hra na kytaru, akordeon či zpěv.

Pečecká mašinka objektivem Václava Šolty

Pečky - Jak viděl svým objektivem hudební program pečecké akce Jede, jede mašinka Václav Šolta? Přinášíme vám jeho fotoreportáž z akce.

Telegraf slavil s bývalými členy na pečecké mašince

Pečky /FOTOGALERIE/ - Kapela Telegraf, která v letošním roce slaví 40 let existence, dominovala hudebnímu programu akce Jede, jede mašinka. Ačkoli na místě zahrály mnohem známější formace, právě Telegraf celou akci uzavíral speciálním narozeninovým koncertem.

Dětská pouť ovládla Pečky

Pečky /FOTOGALERIE/ - Už v dopoledních hodinách začal program největší kulturní akce roku v Pečkách. Hasiči otevřeli dveře zbrojnice, aby veřejnosti představili své stroje a pro děti si jako již tradičně připravili soutěže. Náměstí od rána žila díky pouťovým atrakcím a na místní železniční trati jezdily historické vozy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT