VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOUŘIM

Kouřim hodlá pokračovat v plnění strategického plánu

Kouřim – Město mezigenerační solidarity, kde si lidé navzájem váží práce konané pro druhé a pro celek.

Ve skanzenu roste Šperkovna i ploty

Kouřim – Počasí nepřineslo zrovna romantiku bílých Vánoc, zato však přeje stavebním pracím. Rychlým tempem tak pokračuje i dostavba muzea lidových staveb.

Kouřimští plánují investiční akce i nákup majetku na následující rok

Kouřim – Do čtyř okruhů rozdělili Kouřimští plán údržby, rekonstrukcí, investičních akcí a nákupu majetku.

O věžní hodiny se finančně stará město

Kouřim – Starost o věžní hodiny, ale také problematika jejich obsluhy, údržby a oprav, která vyplývá z jejich vlastnictví, není jednoduchá. To si uvědomují Kouřimští.

Vysadí stromy podél příjezdových cest do města

Kouřim – Kouřimští zvou všechny dobrovolníky ze svých řad na druhou etapu výsadby stromů podél příjezdových cest na katastrálním území starobylé Kouřimi.

Začíná Týden knihoven, Kouřimští budou soutěžit

Kouřim – Dnešním dnem začal Týden knihoven. Právě v rámci tohoto týdne kouřimská knihovna vyhlásila soutěž o Nejlepšího čtenáře do 15 let. Vyhlášení výsledků je však naplánované na červen 2016.

Dostavba skanzenu nabrala skluz, kraj hodlá práce popohnat

Kouřim – Do skanzenu, který se nyní rozšiřuje o další stavby, zavítal středočeský hejtman Miloš Petera. Práce na první etapě dostavby skanzenu postupují poměrně rychle, ale jak se ukázalo, ne tak rychle, jak by bylo potřeba 
z hlediska financování.

Javory po povodni uschly, proto vysázeli nové stromy

Klášterní Skalice – Celkem pět nových javorů vysázeli v Klášterní Skalici. Původní stromy totiž podle starosty obce Jaroslava Lukeše při povodni v červnu roku 2013 utrpěly a následně začaly prosychat.

Kouřimští žádají finanční pomoc na sanaci v Molitorově

Kouřim – Žádost o dotaci na krajský odbor životního prostředí a zemědělství a na Inspekci životního prostředí podali Kouřimští, aby se v co nejbližší možné době zbavili ekologické zátěže v Molitorově, kde v minulosti sídlil podnik Strojobal.

Domov pro seniory dostane nový kabát, bude teplejší

Kouřim – Zateplení objektu Domova pro seniory u Pražské brány se blíží. Senioři budou opět bydlet v příjemnějším a hezčím prostředí.

Letošní festival Kouřimská skála je jubilejní, osvítí ho i úplněk

Kouřim – Letošní nedožité padesátiny zpěváka Petra Muka, smutných pět let od jeho úmrtí a kulatých třicet od založení kapely Oceán, to jsou hlavní hesla festivalu Kouřimská skála.

Střecha obecního úřadu je v havarijním stavu

Malotice – Střecha obecního úřadu v Maloticích je v havarijním stavu. Žádá si proto rekonstrukci. Starostka obce Radka Jirkovská však nechce opravovat pouze střechu. Ráda by se pustila do rozsáhlé rekonstrukce budovy, kde sídlí obecní úřad.

Fotbalisté získali peníze

Kouřim – Fotbalový oddíl v Kouřimi požádal vedení města o mimořádnou dotaci.

Okružní ulice v Kouřimi se pro motoristy otevře již v pátek

Kouřim – Okružní ulice v Kouřimi se poslední červencový den otevře motoristům. „Ve čtvrtek 30. července máme poslední kontrolní den a předání stavby," potvrdila informaci svými slovy starostka města Zuzana Čiháková.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT