VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOUŘIM

Už je to jasné. Skanzen naposledy otevře ve čtvrtek

Kouřim – Dlouho přesně nejistý termín, kdy se kvůli dostavbě uzavře kouřimský skanzen, je už jasný. Tisíci návštěvníky vyhledávané místo se uzavře 1. srpna. Využijte proto poslední příležitost k návštěvě. Naposled bude otevřeno ve čtvrtek od 10 do 18 hodin. Znovu pak až v druhé polovině roku 2015.

Do skanzenu? Už asi naposledy, pak až za rok a půl

Kouřim – Chcete-li se ještě podívat do Muzea lidových staveb v Kouřimi, máte jednu z posledních možností. Podle posledních informací se brány skanzenu uzavřou mezi 10. a 15. červencem, a to na víc než rok. Chystá se totiž zahájení několik (desítek) let plánované dostavby.

Zateplí sportovní halu, nový kabát čeká i mateřskou školu

Kouřim  - Zateplit sportovní halu a budovu mateřské školy. Takový cíl mají Kouřimští na tento rok.

Vyplavené domy? Už nikdy, řekli si lidé a začali je chránit

Kouřim  - Chránit svůj dům před velkou vodou a nezopakovat si tak situaci z loňského června, kdy povodně poničily, nebo úplně zničily mnoho domů, má zájem třináct majitelů nemovitostí v historickém městě.

Obnovit promítání filmů a opravit chodníky. I to si přejí Kouřimáci

Kouřim -  Občané důchodového věku se zúčastnili ankety, ve které vedení města zjišťovalo, o co je mezi nimi zájem.

V Kouřimi vytvořili místo pro setkávání generací

Kouřim - Krásná bezbariérová zahrada se vzrostlou zelení u kouřimského domova pro seniory se nabízí jako místo společného setkávání napříč generacemi.

Kouřimští mají méně velkoobjemového odpadu

Kouřim -  Tradiční jarní úklid ve městě ukázal, že občané mají doma již hodně uklizeno.

Krychnovští opraví druhou obecní studnu

Krychnov – „Budeme opravovat druhou studni," řekl starosta Krychnova, Petr Heverle. První obecní studnu opravovali v loňském roce, do té druhé se pustí letos.

Hledají dobrovolníky, kteří by případně pomohli při povodních

Kouřim – Kouřimští nechtějí nechat nic náhodě a po zkušenostech z června loňského roku vytvářejí společně s odborníky povodňové plány jednotlivých nemovitostí.

Skanzen ozdobí i památky přímo z regionu

Kouřim - V rámci dostavby Muzea lidových staveb v Kouřimi, která se chystá od června, vyrostou v jeho areálu také stavby pocházející původně přímo z našeho regionu. V plné kráse se ve skanzenu objeví například chalupa z Masojed. Obytný dům usedlosti čp. 2 z obce nedaleko Českého Brodu náležel k nejhodnotnějším a nejzajímavějším památkám lidové architektury na Českobrodsku.

Kouřimští budou znát studii do konce dubna

Kouřim – Architekt, který pro Kouřimské zhotovuje studii parku, je již vybraný.

Do dvou let Kouřimští opraví multifunkční hřiště i halu

Kouřim – Vrh koulí, skok do výšky, plážový volejbal. Že jsou to sporty, které jsou pro nás těžko dostupné? V Kouřimi nikoli.

Dostavba v červnu uzavře skanzen

Kouřim – Muzeum lidových staveb zahajuje sezónu. Jeho brány se otevřou 4. dubna a první tématickou instalací jsou samozřejmě Velikonoce spojené tradičně s národopisnými pořady. Letošní sezóna skanzenu bude ale s největší pravděpodobností tou nejkratší v jeho historii. Patrně už v červnu se skanzen veřejnosti opět uzavře, a to na více než rok. Chystá se totiž zahájení několik (desítek) let plánované dostavby.

Bahno z rybníku Strašík není nebezpečné

Kouřim – Sedimenty v rybníce Strašík neobsahují nebezpečné látky. Tudíž nejsou nebezpečným odpadem a lze je použít na pole.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT