VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY

Černokostelečtí hasiči slavili Vánoce dopředu, koupí auta

Kostelec n. Č. l.  - Téměř o měsíc dříve oslavili černokostelečtí hasiči Vánoce.

Prodej bývalé zemské nemocnice se zřejmě blíží do finále

Kostelec n. Č. l.  - Sanatorka by na počátku příštího roku mohla skončit v rukou nového majitele.

Lhoťáci se mají konečně kde scházet

Lhotky – Sobotní den byl ve Lhotkách ve znamení slávy. U budovy s číslem popisným jedna se sešli nejen místní, ale také přespolní Maloťáci a samozřejmě také starostka obou obcí Radka Jirkovská.

Černokostelečtí se probojovali do finále OVOV

Kostelec n. Č. l.  - Tělocvikář Michal Šimon z černokostelecké základní školy a jeho mladí svěřenci se zúčastnili finále soutěže OVOV Odznaku všestrannosti olympijských vítězů.

Černokostelečtí regenerují památkovou zónu města

Kostelec n. Č. l.  - Zmapovat památky včetně jejich stávajícího technického stavu a zregenerovat je. Takový plán mají Černokostelečtí.

Krymlováci jezdili na kole po hladině Dolejšího rybníka

Krymlov -  Že není možné jezdit na kole po hladině vody? V Krymlově to málem dokázali. Konala se tu totiž první krymlovská neckyáda, kterou uspořádalo občanské sdružení Krymlováci.

Chtějí vybudovat fitpark, kde budou moci cvičit také senioři

Kostelec n. Č. l. -  Veřejně přístupný fitpark by chtěli vybudovat v Kostelci nad Černými lesy. Myšlenka vznikla na základě inspirace v Českém Brodě a jejím iniciátorem je ředitelka Základní školy v Kostelci Lenka Lasáková.

Chtějí nějak pomoci postiženým povodní¶

Oleška – Občané Olešky mají zájem pomoci lidem postiženým povodní.

Postrach klidného odpočinku zesnulých dopaden

Černokostelecko – Pokud jste delší dobu nebyli na hřbitově za svými zesnulými příbuznými, zajeďte tam. Černokosteleckým policistům se podařilo vypátrat zloděje uren a není jisté, zda počet odcizených a znehodnocených schránek je konečný.

Keramický den přilákal spoustu návštěvníků

Kostelec n. Č. l. -  Auta zaparkovaná po obou stranách silnice ještě před cedulí značící název města napovídala, že Tradiční keramický den v Kostelci nad Černými lesy je i letos velice úspěšný.

Situace s kamiony? O hodně lepší, říká starosta Olešky

Oleška/ Zásmucko – Problém s kamiony, které si přes obce ležící na hlavním tahu
z Prahy na Kutnou Horu zkracují cestu, zdá se ustál. Na jak dlouho však nikdo neví.

Otevírání tratě bylo plné bahna

Krupá – Vystupuji z auta 
a přemýšlím, kudy se nejlépe dostanu k závodní trati, na které zanedlouho budou mezi  sebou závodit příznivci crossových motorek, ale také čtyřkolek. Jednou je jisté, suchou nohou se k trati nedostanu.

Nejvíce práce měli černokostelečtí hasiči o nedělích, říká statistika

Kostelec n. Č. l. -  Za minulý rok museli kostelečtí hasiči vyjet přesně pětapadesátkrát. Z toho pouze v jednom případě se jednalo o planý poplach.

Černokostelecká sanatorka: zájemci mají doplnit nabídky

Kostelec n. Č. l.- Táhlý prodej areálu bývalé zemské nemocnice stále ještě není u konce. Přitom návrh kupní smlouvy je již připravený v právní kanceláři města.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT