VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY

Opravují rozbité vozovky

Vyžlovka/ Jevany  - V obou obcích čekají v současné době na řidiče dopravní komplikace. Zatímco na Vyžlovce by mělo být rychle hotovo, Jevany čeká delší uzavírka. V těchto dnech dochází k pracím spojeným s opravou vozovky ve Skalské ulici na Vyžlovce.

O Keramický den byl velký zájem

Kostelec n. Č. l. - Už po šestadvacáté se sjeli všichni keramici do Kostelce nad Černými lesy, aby nabídli svou keramiku návštěvníkům místního náměstí.

Černokostelečtí skauti mají po více jak 70 letech vlastní základnu

Kostelec nad Černými lesy /FOTOGALERIE/ - Den po svátku sv. Jiří - patrona skautů, se v Kostelci nad Černými lesy po více jak 70. letech podařilo skautům slavnostně otevřít vlastní Skautský dům. Za velké účasti členů střediska a přizvaných hostů byla nová skautská základna požehnána místním farářem.

FOTO: Kostelecké Kolvětrání

Kostelec n. Č. l. – Na osm desítek účastníků se v sobotu sjelo na tradiční jarní Kolvětrání. Pojedenácté už ho pořádá občanské sdružení Asanace, tentokrát společně se Středočeskou ovocnářskou unií. Takže sobotní akce se nesla s podtitulem Slavnost květů.

Z Konojed do Kostelce je uzavírka

Černokostelecko -  Silnice II/ 108 (ulice Komenského v Kostelci nad Černými lesy) je uzavřená. Jedná se o zhruba stometrový úsek. Silnice je však uzavřená úplně a proto je stanovená objízdná trasa.

Černokostelečtí zastupitelé schvalovali změnu v názvu

Kostelec n. Č. l. – Zastupitelé města se na svém zasedání opět zabývali změnou v názvu města.

Nezájem o studium má zmenšit soutěž

Kostelec n. Č. l. – Žáci osmých a devátých tříd si v Kostelci užili přírodovědnou soutěž. Letos se konal již 5. ročník této mezi žáky populární akce, ve které prokazují nejen teoretické znalosti z hodin fyziky a chemie, ale i praktické dovednosti získané v laboratorních cvičeních.

Sanatorka nového majitele opět nezískala,

Kostelec n. Č. l.  - Budova bývalé zemské nemocnice Sanatorka opět zůstala na ocet. Nový majitel se pro ni znovu nenašel.

Se zateplováním školky začnou, jakmile přestane mrznout

Kostelec n. Č. l.  - Jen na příznivé počasí v současné době čekají Černokostelečtí, aby zateplili budovu mateřinky.

Představitelé obcí Černokostelecka usedli do lavic

Černokostelecko -  Mikroregion Černokostelecko reagoval na nový občanský zákoník a uspořádal seminář pro vedení obcí.

Vše zatím běží, jak má, pochvalují si v Kostelci nad Černými lesy

Kostelec n. Č. l. -  „Kanalizace i projekt s názvem Úprava veřejného prostranství v Kostelci n. Č. l. běží, jak má, " pochvaluje si průběh dvou projektů, které jsou pro město zásadní místostarostka Kostelce nad Černými lesy Jana Havelková.

Kostelec má rozpočtové provizorium, čeká boj o peníze

Kostelec n. Č. l.  - Zatímco v menších obcích je již v otázce obecního rozpočtu na letošní rok ve většině případů zcela jasno, Černokostelečtí se na sestavení nového rozpočtu teprve chystají.

Mateřinka požádala o peníze za každé dítě z Krupé

Krupá/ Tuchoraz  - Celkem čtyři děti z Krupé docházejí do mateřinky v nedaleké Tuchorazi.

Návrh rozpočtu pro letošní rok mají Oplany schodkový

Oplany  - Schodek ve výši šest set dvacet devět tisíc korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT