VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY

Černokostelečtí chtějí opravit chodníky a přidat lavičky

Kostelec n. Č. l. – Černokostelečtí mají v plánu letos pokračovat v realizaci opravy chodníků ve městě.

Kostelečtí zveřejnili návrh rozpočtu na tento rok

Kostelec n. Č. l. – Rozpočet na tento kalendářní rok vedení Kostelce nad Černými lesy naplánovalo jako vyrovnaný. Příjmy i výdaje jdou větší jak 70,5 milionu korun.

Adventní farmářské trhy provázel sníh

Kostelec n. Č. l. – Sněhové vločky se začaly snášet na černokostelecké náměstí právě ve chvíli, kdy byl farmářský adventní trh v plném proudu a na pódiu se střídala nejrůznější vystoupení.

Uzavírka silnice ovlivní autobusovou dopravu

Oleška – Od včerejšího dne do odvolání platí nový jízdní řád autobusů jezdících přes Olešku. Změny se týkají přemístění zastávek v této obci. Předpokládaný konec těchto změn je konec listopadu.

Vyžlovská škola začíná psát novou historii, chtějí ji obnovit

Vyžlovka – Vyžlovské děti by od příštího září mohly docházet do místní školy. Vedení obce se totiž snaží o její obnovu. „Podali jsme žádost na ministerstvo školství," potvrdil snahu o znovuzaložení školy starosta obce Jan Pelikán.

Kontejnery na separovaný odpad jsou na jiném místě

Černé Voděrady - Kontejner tříděného odpadu určený na sklo je od minulého týdne přemístěn na nové stanoviště.

Přípravná třída základní školy v Kostelci nakonec neotevře

Kostelec n. Č. l. – Přípravná třída základní školy ve školním roce 2015 a 2016 v základní a praktické škole neotevře.

Multifunkční hřiště vznikne na místě vodní nádrže

Kostelec n. Č. l. – Zastupitelé města rozhodovali o vybudování multifunkčního hřiště ve Svatbíně. Na svém jednání zastupitelé rozhodli ve prospěch stavby multifunkčního hřiště, které by mělo vzniknout na místě bývalé vodní nádrže v obci.

FOTO, VIDEO: Modely parníků na Vyžlovském rybníce

Vyžlovka – Milovníci modelů parníků si dali už po dvanácté sraz na Vyžlovce. Sešlo se celkem 16 modelů, což je v případě podobného setkání velmi vysoké číslo. Tomuto neobvyklému koníčku se totiž v republice věnuje jen hrstka lidí. Podle odhadu organizátora Petra Stejskala je 15 až 20 nadšenců.

FOTO, VIDEO: Posázavím proběhl charitativní závod Od nevidím do nevidím

Stříbrná Skalice – Na tři různě dlouhé tratě se v sobotu dopoledne vydali účastníci charitativního běžeckého závodu s názvem Od nevidím do nevidím pořádaného nevidomým běžcem a horolezcem Janem Říhou a Radkou Brothers.

Maximek potřebuje nový speciální kočárek

Kostelec n. Č. l. – Na druhou květnovou neděli připadá Den matek. Odměnu za svou mateřskou lásku si jistě zaslouží každá žena, Petra Čejkovská však ještě o něco více než ty ostatní.

Kostelec bude mít výbor pro prevenci kriminality

Kostelec n. Č. l. – Vedení města na svém březnovém zasedání rozhodlo zřídit další výbor. Ten by měl dohlížet na prevenci kriminality v Kostelci nad Černými lesy.

Kostelec musí pokračovat ve spolupráci s ostatními obcemi

Kostelec n. Č. l. – Do černokostelecké školy docházejí nejen žáci z města, ale také z přilehlých obcí. Z toho důvodu tyto obce přispívají na chod školy. Nyní, když je potřeba základní školu rozšířit, by tedy měli také pomoci.

Dočasná změna v jízdních řádech platí do konce dubna

Černokostelecko – Od pondělí až do 29. dubna platí dočasná změna tras a zastávek na autobusových linkách 381, 387, 402, 404 a 409 a to vzhledem k rekonstrukci silnice I/2.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT