VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY

Malý Maxim je velký bojovník. A na bitvu není sám

Kostelec n. Č. l. – Těžkou životní cestu má již od narození Maxim Čejkovský, který před měsícem oslavil šesté narozeniny.

Černokostelečtí řeší kapacitu mateřinky

Kostelec n. Č. l.- Černokostelečtí zatím mají kapacitu mateřské školy dostatečnou.

Sanatorka vstane z popela, zájem mají dva investoři

Kostelec n. Č. l. – „Město vypsalo záměr na využití a prodej nemovitostí v lokalitě bývalého sanatoria," informoval před časem starosta města Jiří Kahoun. V současné době jsou stále ve hře dva projekty.

Rodiče prvňáků zavítají do školy ve čtvrtek odpoledne

Kostelec n. Č. l. - Že 1. září do školy chodí jen děti? V Kostelci nad Černými lesy je to den, kdy se do školy podívají také rodiče prvňáčků.

Chtějí rozšířit kapacitu školy, žádají obce o finanční pomoc

Černokostelecko – Do černokostelecké školy dochází žáci z širokého okolí. Obce, ze kterých žáci pocházejí, proto musí finančně vypomáhat Kostelci nad Černými lesy, který by investice do tak velké školy sám finančně nezvládl.

Některé organizace se peněz z rozpočtu města nedočkaly

Kostelec n. Č. l. – Černokostelečtí rozdali z městského rozpočtu půl milionu korun na činnost spolků a organizací, dalších 275 tisíc korun pak na jejich investice. Přesto se nedostalo na všechny.

Stříbrnoskalická restaurace bude svědkem křtu alba

Černokostelecko – Hudební skupina z Černokostelecka, která si říká EMMA band vydává CD, které nazvali Svisle. Album dala kapela dohromady tři roky po vydání maxisinglu Ležím vedle tebe a následném zveřejnění videoklipu k titulní písni.

Na Černokostelecku jsou nakloněni myšlence svazkových škol

Černokostelecko – Mikroregion Černokostelecko pomalu a jistě vstává z popela a rozvazují se mu ruce.

Peníze z rozpočtu města získalo také občanské sdružení Pro Svatbín

Kostelec n. Č. l. – Na zajištění akcí pro děti, ale také pro dospělé a na provoz klubovny využijí Svatbínští peníze, které získali v rámci rozdělování finančních prostředků z rozpočtu Kostelce nad Černými lesy.

Černokostelečtí rozdělili peníze organizacím a spolkům

Kostelec n. Č. l. – Peníze jsou rozdělené. Vedení města rozdělilo celkem půl milionu korun na akce a běžnou činnost spolků a organizací a dalších 275 tisíc korun na jejich investice.

Děti z jevanské mateřinky se díky besedě dozvěděly, jak se žije lidem na vozíčku

Jevany – Jak se žije lidem na vozíčku? Na tuto otázku dostaly odpověď děti z mateřské školy v Jevanech. Navštívila je totiž zástupkyně sdružení Srdíčko, které sídlí v Kolíně.

Kostelečtí nabízejí sanatorku na prodej nebo k pronájmu

Kostelec n. Č. l. – Jak využít areál bývalé zemské nemocnice, který po roky chátrá? Tato otázka trápí černokostelecké již několik let. „Nemůžeme areál sanatoria prodat, aby 
z toho pak vzniklo bůhví co," podotkl starosta města Jiří Kahoun už v minulosti a stále to platí.

Červenomodré zpívání pomůže malému Maximkovi

Kostelec n. Č. l. – Červenomodré zpívání pomohlo Maximkovi Čejkovskému. Během čtyř čtvrtečních koncertů se podařilo vybrat částku 30 449 korun. Právě tyto peníze mají podpořit nemocného Maxima z Kostelce nad Černými lesy.

Kostelečtí hasiči jsou předurčení k zásahům u nehod

Kostelec n. Č. l. – Od prvního ledna tohoto roku je jednotka oficiálně označená jako jednotka předurčená pro zásahy u dopravních nehod v hasebním obvodu, který se rozkládá na rozhraní hasebních obvodů čtyř stanic Hasičského záchranného sboru (Český Brod, Říčany, Kolín a Uhlířské Janovice).

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT