VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOLÍN

Vítězné stavby roku dostaly certifikáty

Kolín /FOTOGALERIE/ – Generální obřad udílení certifikátů výročního klání Stavba roku středních Čech, které organizuje Obchodní grémium Kolín, se uskutečnilo v prostorách Obchodních tiskáren Kolín (OTK). Generální ředitel společnosti Pavel Klimuškin při této příležitosti převzal vydání městské encyklopedie Kolínské pojmy, v níž OTK získaly samostatné heslo. Hlavním gratulantem byl gynekolog a porodník Jiří Dvořák, úřadující Osobnost roku Kolína, jehož imatrikulační ceremoniál se nedávno uskutečnil v historickém sále podnikatelského inkubátoru Cerop.

Blešáky na vzduchu získávají čím dál víc na oblibě

Kolín – V pořadí už šestý Blešák na vzduchu se uskuteční ve čtvrtek 24. května v Komenského parku v Kolíně. Po úspěšném zahájení sezony před pár týdny organizátoři opět doufají v hojnou účast.

Do Kolína přišlo sedmnáct nováčků

Kolín – Přestože nepanovalo zrovna vlídné počasí, dorazilo na fotbalový nábor FK Kolín sedmnáct dětí. Ti pod vedením zkušených trenérů mládeže prováděli různá cvičení, za což byly na konci tréninku odměněni sladkou odměnou.

Žáci z kolínské sedmičky vyhráli v okresním kole Poháru rozhlasu

Kolín - Už jubilejní padesátý ročník píše letos nejznámější náborová atletická náborová soutěž Pohár rozhlasu. Na stadiónu Mirka Tučka se utkali o postup z okresního do krajského kola této celorepublikové soutěže žáci 8. a 9. tříd ze 16 škol kolínského regionu.

Do Vodního světa zatéká na třiceti místech, střecha volá po opravě

Kolín - Město zatím ještě ani nedoplatilo úvěr na výstavbu Vodního světa a už bude objekt potřebovat poměrně nákladnou opravu. Zatéká do něj už na několika desítkách místech.

Gladiátor na zlatý hattrick nedosáhl

Kolín – Skvělé sportovní výkony, parádní góly, fantastické zákroky brankářů, spravedlivé a profesionální rozhodování rozhodčích a také fair play hra téměř všech hráčů. Takový byl 22. ročník florbalového turnaje Gladiátor Cup, který se hrál v Kolíně.

Plavečák vystřídal na čele druhé ligy CzeKraine

Kolín – V devátém kole Borky ligy (malá kopaná) porazili hráči FC Nekopnem si v napínavém zápase Hero Team 6:5 a drží se na čele tabulky v těsném závěsu za prvním Gunners. Ve druhé lize porazil FC Plavečák v zápase o první místo FK CzeKraine 5:1 a vystřídal je na prvním místě tabulky.

Nařízení o ochraně osobních údajů stojí města statisíce

Kolín – Nařízení Evropské unie o ochraně osobních údajů GDPR (General Data Protection Regulation), které vstoupí v platnost už příští týden, trápí města i organizace. Z jejich rozpočtů se na tuto novinku musely vynaložit v součtu už obrovské částky.

Pátrací vrtulník našel utonulého

Kolín – Policejní vrtulník přivolali na pomoc kolínští policisté při nočním pátrání po třiapadesátiletém muži. Policisté měli indicie, že se ztratil v okolí Labe v Kolíně. Podařilo se ho najít za necelé dvě hodiny, bohužel však utonulého.

Srp s Korčákem vstřelili tři góly

Kolín – Zatímco brankářům se v osmém kole okresního přeboru ve fotbale nedařilo, ani jeden neudržel čisté konto, střelci se naopak činili. V sedmi zápasech nastříleli 39 gólů, což je v průměru 5,5 branek na utkání. Nejlepší mušku měl Antonín Srp z Velimi B, který zaznamenal hattrick, stejně jako Jakub Korčák ze Žiželic.

OKRES: Střelci se činili. Celkem padlo 39 branek

Kolín – Poslední kolo okresního přeboru ve fotbale bylo bohaté na branky. V sedmi zápasech padlo 39 branek. Nejpilnější střelci byli ve Velimi, kde diváci viděli celkem devět gólů.

Šťastný se pomalými krůčky dotahuje na Rybaříka

Kolín – Lídr střeleckých tabulek vyšších fotbalových soutěží (divize – I. B třída) Rybařík vyšel o víkendu potřetí v řadě naprázdno, čehož využil jeho největší konkurent – Šťastný, který zaznamenal jediný gól Českého Brodu B a díky tomu se lídrovi přiblížil na rozdíl dvou tref.

Generálka na český šampionát se kolínským atletům vydařila

Kolín - Velkou generálkou na mistrovství České republiky mládežnických kategorií ve vícebojích, které proběhne v Kolíně během prvních tří červnových dnů, byl na kolínském stadiónu Mirka Tučka v Borkách víkendový společný přebor Středočeského a Plzeňského kraje ve vícebojích všech kategorií.

Osmé kolo Tip ligy vyhrál Pavel Filoun

Kolín – V osmém kole Tip ligy mělo celkem sedm hráčů 16 bodů, proto o vítězi musela rozhodnout supertrefa. Díky ní se z výhry raduje Pavel Filoun z Lipan.

FK Kolín hledá nové talenty

Kolín – Fotbalový klub FK Kolín pořádá v úterý 15. května od 18 hodin na hlavním hřišti nábor dětí do fotbalové školičky (ročník narození 2012 – 2013).

Bečváry nezvládly penaltovou loterii

Bečváry – Dvakrát prohrávali, pokaždé na to ale dokázali zareagovat. Fotbalisté Bečvár sehráli v dalším kole I. B třídy vyrovnaný duel proti Pátku, s kterým se v normální hrací době rozešli smírně 3:3. V dodatečných pokutových kopech měli přesnější mušku hosté (3:4), kteří tak získali druhý bonusový bod.

Jestřabí Lhota proti novému lídrovi nepřekvapila

Jestřabí Lhota – V tabulce nejnižší krajské soutěže je dělilo třináct příček. Fotbalisté Jestřábí Lhoty však žadoní o každý bod s vervou. V dalším kole I. B třídy i přes důraznou obranu nakonec podlehli na domácím hřišti Sokolči 0:2.

Velim udeřila na začátku a konci zápasu

Mnichovo Hradiště – Deset zápasů, devět vítězství. Taková je bilance fotbalistů Velimi v jarní části I. A třídy. Jedinou porážku si připsali nedávno v Poděbradech, jinak vítězí. Naposledy získali tři body v Mnichově Hradišti (0:2).

Noty na pomoc tentokrát finančně příliš nepomohou

Kolín /FOTOGALERIE/ - Pouhých čtrnáct návštěvníků zaplatilo stokorunové vstupné na již čtrnáctém ročníku benefičního festivalu nazvaného Noty na pomoc, který se odehrával druhou květnovou sobotu v tradičním místě – velkém sále Městského společenského domu v Kolíně.

Na setkání sběratelů plynule navázal prodej vinylových desek

Kolín /FOTOGALERIE/ – Dvě odlišné tváře mělo sobotní setkání dvou druhů sběratelů. Zatímco tradiční setkání těch, co schraňují především mince, pohledy a známky, které se konalo od časných ranních hodin v salóncích Městského společenského domu v Kolíně, přilákalo jako obvykle jen několik prodejců a jejich stálé zákazníky a šlo tradičně především o ono setkání, porozprávění, a přitom tak nějak výměnu či prodej, od jedenácté hodiny dopolední nastala ve stejných prostorách změna.

OBRAZEM: Gaia Mesiah zakončila dvoudenní soustředění výborným koncertem

Kolín - Dva dny opanovala velký sál Městského společenského domu v Kolíně ze tří čtvrtin ženská rocková kapela Gaia Mesiah.

V kolínské jízdárně se bojovalo za posledního krále

Kolín /FOTOGALERIE/ - Již po třiadvacáté uspořádala druhou květnovou sobotu v kolínské jízdárně místní šermířská skupina Páni z Kolína rekonstrukci dějinné události, především samozřejmě bitvy. Tentokrát se její vedoucí a scénárista Miroslav Horáček zaměřil na osudy posledního českého krále Jiřího z Poděbrad, jeho korunovaci i bitvy proti husitům.

Spanilá jízda skončila. Kolín po sedmi výhrách prohrál ve Vysokém Mýtě

Vysoké Mýto – Brousili si zuby na skalp dalšího favorita na postup. Po Živanicích i na Vysoké Mýto. To se jim však nepodařilo. Fotbalisté Kolína v dalším kole divizní skupiny C prohráli na půdě druhého celku tabulky 0:3.

Liblice nestačily na čáslavské béčko

Liblice – V dalším soutěžním zápase fotbalové I. B třídy se Liblice utkaly s čáslavským rezervním týmem. Libličtí hráči i navzdory slušnému úvodu utkání soupeři podlehli vysoko 1:4.

Automobilka opět rozdala šeky

Kolín /FOTOGALERIE/ – Automobilka opět rozdala šeky úspěšným žadatelům z aktuálního, už 13. ročníku grantového programu TPCA pro Kolínsko. O podporu letos žádalo na šest desítek měst, obcí, neziskových organizací či spolků.

Kam o víkendu na fotbal

Kolín – Ve čtvrté nejvyšší soutěži se fanoušci mohou těšit na dva šlágry – v béčku druhý Český Brod bude hájit pozici na půdě třetí Houstoně a v céčku bude chtít třetí Kolín natáhnout vítěznou sérii na hřišti druhého Vysokého Mýta.

Turnaj mladých házenkářů proběhne v Borkách

Kolín - Handball club Kolín pořádá v neděli od 9 hodin na venkovním hřišti v Borkách turnaj mladších žáků přeboru SKSH.

Střelci získali zlaté medaile

Kolín – Kolínští střelci z oddílu DDM bojovali na třech frontách a pokaždé úspěšně.

Kapela Gaia Mesiah opanuje dva dny společenský dům

Kolín – Na dva dny se nastěhovala na pódium kolínského městského společenského domu energetická kapela Gaia Mesiah tvořená ze tří čtvrtin ženami. 

Kolín se obává kolapsu po uzavření nového mostu

Kolín – Plánuje se rekonstrukce nového mostu. Kraj jakožto majitel komunikace informaci potvrzuje, konkrétní termín ale daný není. Jisté je jen to, že uzavření velice frekventované, čtyřproudé komunikace způsobí v celém městě značné problémy, ne-li přímo dopravní kolaps.

Mladí fotbalisté získali nečekaně stříbro

Kolín – Na krajské finále postoupili z druhého místa a stejné umístění zopakovali i v Poděbradech, kde se finále kategorie U12 uskutečnilo. Okresní výběr Kolína v konkurenci OFS Nymburk, Beroun a Praha Zápas obsadil druhé místo.

Na atletickém stadionu roste nový prostor pro sprintery

Kolín – Kolínští sprinteři, kteří na čele s loňským semifinalistou juniorského mistrovství Evropy Štěpánem Hamplem patří k současným ozdobám kolínské atletiky, se už brzy dočkají na atletickém stadiónu Mirka Tučka v Borkách nové výborné tréninkové pomůcky.

Hokejista Kadlec se stěhuje. Z ledu na střídačku

Kolín – Do letní přípravy na nadcházející sezonu s kolínským hokejovým A-týmem se nezapojil nejstarší a nejzkušenější univerzál Jiří Kadlec. Přesněji řečeno, nezapojil se coby hráč. Od letošní sezony bude stát na lavičce po bohu Petra Martínka a Jiřího Pecky v roli asistenta trenéra.

Desátý ročník Youth Athletics – Sokol Grand Prix se vydařil

Kolín - Celkem 234 závodníků a závodnic z 29 oddílů startovalo v úterý 8. května na stadiónu Mirka Tučka v Kolíně - Borkách na jubilejním 10. ročníku mládežnického mítinku Youth Athletics - Sokol Grand Prix, který byl jednou ze soutěží letošního XVI. všesokolského sletu.

Z původní víc než miliardy Kolín dluží ještě 470 milionů

Kolín – Ještě před pár lety patřil Kolín k nejzadluženějším městům v republice. Dnes už se výrazně dostal z takříkajíc červených čísel, skvělá finanční situace to ale zatím stále není. A ještě nějaký čas nebude. Město čeká ještě deset let splácení. Aktuálně dlužní přes 470 milionů.

První liga má nového lídra

Kolín – V osmém kole Borky ligy (malá kopaná) porazili hráči Gunners 9:4 Chlaston Villu a vystřídali jí na čele tabulky první ligy. Ve druhé lize porazili Béžoví Pežoti 2:1 FK CzeKraine, kdy o vítězství Pežotů rozhodl v poslední minutě utkání Daniel Procházka.

Dva turnaje, dva dobré výkony. Mladí házenkáři nezklamali

Kolín – Mladší žáci Handball clubu Kolín se v průběhu dubna zúčastnili hned dvou turnajů Středočeského krajského svazu házené.

Studenti stavební školy opět uspořádali soutěž pro školáky

Kolín /FOTOGALERIE/ – V areálu Střední odborné školy a Středního odborného učiliště stavebního Kolín se uskutečnilo slavnostní vyhlášení modelářské soutěže Modelumpus. Tuto soutěž organizují pro žáky základních škol z Kolína a okolí již druhým rokem žáci stavební školy. 

Pět hráčů nastřílelo dva góly

Kolín – V sedmém kole okresního přeboru ve fotbale udrželi tři brankáři čisté Konto – Rokos (Žiželice), Zoul (Jevany) a Hanuš (Radim). Mezi střelci vstřelilo pět hráčů dva góly – Richter (Pečky), Sixta (Krakovany), Dejl (Radim), Pánek (Libodřice) a Šulc (Nučice).

OKRES: Domácí tvrz byla téměř nedobytná

Kolín – Poslední kolo okresního přeboru ve fotbale bylo ve znamení výher domácích celků. Před vlastními diváky prohrály pouze Býchory.

Den záchranářů se nesl v tradičním duchu, narušila jej jen Lucie Bílá

Kolín /FOTOGALERIE/ - Populární zpěvačka Lucie Bílá se stala neplánovanou atrakcí tradičního Dne záchranářů, který se odehrál ve sváteční Den vítězství na Karlově náměstí a Kmochově ostrově. Zlatá slavice totiž předávala šek z výtěžku akce Přes bariéry s policií, který se uskutečnil na kolínském atletickém stadionu a Kolíňák Miroslav v něm obdržel coby příspěvek na nový invalidní vozík částku 34 993 koruny.

Náskok lídra se opět ztenčil

Kolín – Lídr střeleckých tabulek vyšších fotbalových soutěží (divize – I. B třída) Rybařík vyšel o víkendu opět naprázdno, čehož využili jeho pronásledovatelé. Do černého mířili Šťastný i Makovský. Lídr má šest kol před koncem náskok tří gólů.

Tři kolínská vítězství a limit na "svět" Štěpána Hampla

Kolín - Za krásného atletického počasí se odehrálo ve staroboleslavské Houštce 1. kolo přeboru Středočeského kraje družstev juniorů a dorostu.

V úterý jsou na programu tři dohrávky

Kolín – Přestože je v úterý státní svátek a většina lidí nejde do práce, volno se netýká šesti fotbalových klubů z okresu, na které čekají dohrávky. Celkem se odehrají tři duely a žádný z nich nemá stejný čas výkopu.

Sedmé kolo Tip ligy vyhrál Miroslav Pros

Kolín – Taková bitva se v jarní části Tip ligy ještě neodehrála. Vzhledem k tomu, že dva hráči měli shodný počet 16 bodů, a nerozhodla ani supertrefa, muselo na řadu přijít další pomocné kritérium a tím byla první chyba na tiketu. Díky tomu se z výhra raduje Miroslav Pros z Volárny.

Kolín vyhrál sedmé utkání v řadě

Kolín – Spanilá jízda fotbalistů Kolína pokračuje. V divizní skupině C neprohráli již sedm zápasů. Naposledy na domácím hřišti porazili Mšeno 3:0.

Velim opět najela na vítěznou vlnu

Velim – Minulý týden poprvé v jarní části I. A třídy prohráli, na porážku v Poděbradech ale rychle zapomněli a hned v následujícím kole opět najeli na vítěznou vlnu. Fotbalisté Velimi na domácím hřišti porazili 3:1 Divišov.

Bečvárům šli po krku rozhodčí

Ostrá – Pomýšleli na body, na ně si ale museli nechat zajít chuť. Fotbalisté Bečvár prohráli v dalším kole nejnižší krajské soutěže 0:3 na hřišti béčka Ostré.

Rozhodla první půle. Ta byla ze strany Brodu nejlepší v sezoně

Pěčice – Fotbalisté Českého Brodu B získali velmi cenný skalp. V dalším kole I. A třídy dokázali vyhrát 3:1 na půdě třetích Pěčic.

OBRAZEM: Hasiči závodili v Horních Krutech

Horní Kruty - Hornokrutské sání je název závodu prvního kola Podlipanské ligy, soutěže v požárním útoku. Od sobotního časného rána byl slyšet ze sportovního areálu v Horních Krutech zvuk motorových stříkaček, hlasité povzbuzování fanoušků a výstřelů ze startovací pistole.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT